Reklama

Reklama

Wielki remont na Binkowie. Zamknięte ulice i utrudnienia dla mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wielki remont na Binkowie. Zamknięte ulice i utrudnienia dla mieszkańców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku września rozpocznie się wielki remont na osiedlu Binków. W pierwszej kolejności ruszą roboty na mniejszych osiedlowych uliczkach. Mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Reklama

Na Binkowie w najbliższych dniach rozpoczną się prace przy remontach i budowie osiedlowych uliczek. Najpierw drogowcy mają pojawić się na ulicach Złotej, Jurajskiej, Dolomitowej, św. Kingi, Rubinowej, Jana Kiepury oraz na ulicy, która nie ma jeszcze nazwy. Jak informuje urząd miasta, w związku z planowanymi robotami, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

- Ponadto obowiązuje zakaz wjazdu na wspomniane ulice, z wyjątkiem ich mieszkańców. Co za tym idzie, kierowcy podróżujący tamtędy, nie powinni odczuć większych utrudnień – informuje magistrat.

Prace drogowe na wspomnianych ulicach mają zacząć się w pierwszych dniach września. Wykonawca inwestycji zacznie od prac ziemnych m.in. robót sanitarnych, odwodnienia czy budowy hydrantów. W dalszej kolejności zaplanowano prace drogowe, które będą polegały na wykonaniu konstrukcji jezdni, podbudowy oraz położenia nowej nawierzchni. Na sam koniec powstaną chodnik w pobliżu nowych ulic.

Większy zakres robót planowany jest na ulicy Budryka, biegnącej przez środek osiedla. Jak podaje urząd, remontowany będzie odcinek o długości 760 metrów – od skrzyżowania z ul. Staszica do ul. Skaleniowej.

- Zgodnie z projektem, przebudowane zostaną sieć wodociągowa, kanalizacje sanitarna i deszczowa, a także odwodnienie. W planach jest również budowa oświetlenia oraz odtworzenie pasa drogowego. Wstępny projekt tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie Binkowa jest już prawie gotowy. O planowanym terminie rozpoczęcia prac na Budryka będziemy informować na bieżąco – przekazało miasto w komunikacie.

Wykonawca inwestycji przygotował już tymczasowy parking przy ul. Goetla, na którym będą mogli parkować mieszkańcy bloków z ulicy Budryka. Na czas przebudowy drogi miejsca parkingowe przed blokami będą bowiem wyłączone z użytkowania. Jak informuje miasto, wykonawca już przygotował także zaplecze budowlane w okolicach Budryka i Perłowej.

Wielki remont na Binkowie to największa od lat inwestycja drogowa w Bełchatowie. Koszt robót to prawie 24 mln zł z czego blisko 13 mln zł pochłonie przebudowa ulicy Budryka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy