Reklama

Reklama

Inwestycja za ponad 120 mln zł wciąż czeka na wbicie ''pierwszej łopaty''. Termin przesunięty kolejny raz...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Inwestycja za ponad 120 mln zł wciąż czeka na wbicie ''pierwszej łopaty''. Termin przesunięty kolejny raz... - Zdjęcie główne

Prace przy budowie obwodnicy Pragi w pow. poddębickim już trwają. Obwodnica wschodnia Bełchatowa wciąż czeka na rozstrzygnięcie przetargu | foto Urząd Marszałkowski w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już czwarty raz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi przełożył otwarcie ofert w przetargu na obwodnicę wschodnią Bełchatowa. Nowy termin to 6 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja rozpocznie się ze sporym opóźnieniem...

Reklama

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi po raz kolejny przesunął termin otwarcia ofert od wykonawców, którzy chcą przystąpić do budowy wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Przypomnijmy, że przetarg ogłoszono 1 marca, a początkowo otwarcie ofert zaplanowano na 4 kwietnia. Termin ten został zmieniony właśnie już po raz czwarty. Początkowo wydłużono go do 29 kwietnia, później przełożono na 11 maja, a po majówce na 24 maja. Teraz pojawiła się kolejna data - tym razem 6 czerwca. W takiej sytuacji wiadomo już, że rozpoczęcie budowy obwodnicy znacznie się opóźni i najprawdopodobniej będzie to druga połowa tego roku. 

ZDW w Łodzi, pytane wcześniej o powody kolejnych przesunięć tłumaczyło, że związane jest to z kwestiami formalnymi i przepisami.

- Przesunięcia są związane z dużą ilością pytań od potencjalnych wykonawców oraz zmianami w przepisach dotyczących sankcji związanych z wojną na Ukrainie i koniecznością wprowadzenia ich do postępowania - mówił Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW w Łodzi. 

O przełożenie terminu otwarcia ofert prosiły również firmy startujące w przetargu. Wojna na Ukrainie spowodowała wzrost cen materiałów i według wykonawców trudno było w ostatnich miesiącach oszacować, jaką kwotę podytkować za budowę obwodnicy.

Według wstępnych szacunków, koszt budowy 8 kilometrów jezdni to ok. 124 mln zł. Inwestycja ma otrzymać aż 62 mln zł rządowej dotacji. Budowa obwodnicy ma potrwać trzy lata. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy