Reklama

Reklama

Wyburzają budynki w centrum miasta. Ciężki sprzęt wjechał już na plac rozbiórki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyburzają budynki w centrum miasta. Ciężki sprzęt wjechał już na plac rozbiórki - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
2
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Trwa pierwszy etap rozbiórki dwóch budynków znajdujących się w centrum miasta. Na działkę przy ulicy Czaplinieckiej wjechał już ciężki sprzęt, a wykonawca swoje prace ma zakończyć w połowie przyszłego miesiąca.

Reklama

Na działce przy ulicy Czaplinieckiej, gdzie do tej pory znajdywały się dwa budynki typu Zębiec ruszyły prace rozbiórkowe. Miejsce w którym mieścił się MONAR oraz siedziby różnych stowarzyszeń i organizacji już niedługo zostanie zrównane z ziemią.

Teren został już ogrodzony, a wykonawca rozpoczął pierwsze prace. Najpierw zdemontowane zostaną okna, następnie usunięte będą dach, ściany oraz sama konstrukcja budynku. Na ostatnim etapie rozbiórki usunięte zostaną fundamenty i drogi. Do przetargu na wykonanie tego zadania zgłosiły się aż 22 firmy, a całość będzie kosztować 183 tys. zł.

Rozbiórka budynków jest jednym z kroków prowadzących do budowy w centrum miasta kolejnego bloku mieszkalnego. Bełchatowski TBS w tym miejscu chce postawić czterokondygnacyjny budynek w którym znajdzie się 36 mieszkań. Cała inwestycja ma kosztować ok. 13 mln., a urząd miasta stara się o zdobycie dofinansowań na pokrycie części kosztów.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy