Reklama

Reklama

Grozili śmiercią władzom miasta i powiatu. ''Utniemy ci kończyny maczetą...''

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Grozili śmiercią władzom miasta i powiatu. ''Utniemy ci kończyny maczetą...'' - Zdjęcie główne

Wiadomość z pogróżkami otrzymał m.in. wicestarosta Jacek Bakalarczyk. Jak przyznaje, groźby sprawiają, że zaczyna obawiać się o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Sprawę zgłosił na policję | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne groźby pozbawienia życia otrzymały osoby publiczne w Bełchatowie. Okazuje się, że maile z pogróżkami dostała nie tylko posłanka Janowska, ale również włodarze miasta i powiatu. Jaki jest powód?

Reklama

Po naszej publikacji o groźbach wysyłanych pod adresem posłanki Małgorzaty Janowskiej, w których anonimowy autor groził podłożeniem bomby, okazało się, że podobne maile otrzymują również samorządowcy z Bełchatowa. Skontaktował się z nami wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który przytoczył treść maila, jakiego otrzymał. Jak dodaje,  wiadomość z pogróżkami dostała również starosta Dorota Pędziwiatr.

Podobnie, jak w przypadku posłanki, internetowe maile do samorządowców zaczęły napływać po agresji Rosji na Ukrainę. Wicestaroście napisano, że „dokonał złego wyboru” i dlatego wkrótce dokonana zostanie egzekucja. „Utniemy ci kończymy maczetą” – napisano w mailu, który zawierał szereg gróźb pozbawienia życia i tortur, które nie nadają się do cytowania. W treści wiadomości kierowano je również wobec bliskich wicestarosty. Ten podkreśla, że po takich pogróżkach również narasta obawa o życie i rodzinę.

- Nie można przewidzieć tego, na ile te groźby są realne w sytuacji, gdy ktoś pełni funkcję publiczną. W przeszłości były różne sytuacje. Mamy świadomość, że ten mail to efekt naszego poparcia dla Ukrainy. Sprawa oczywiście została zgłoszona na policję – mówi Jacek Bakalarczyk.

Groźby drogą mailową dotarły również do władz miasta czyli prezydent Marioli Czechowskiej, a także wiceprezydentów Dariusza Matyśkiewicza i Łukasza Politańskiego.

- Są to nieodpowiedzialne i uwłaczające zarówno odbiorcy, jak i nadawcy treści. Zdarza się, że zawierają groźby karalne. O takich przypadkach niezwłocznie powiadamiana jest policja – mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy magistratu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy