Reklama

Reklama

Gmina Bełchatów podpisała umowę na wyczekiwaną inwestycję. Kto zajmie się jej wykonaniem?

Opublikowano: wt, 17 sie 2021 11:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wkrótce ruszy długo wyczekiwana inwestycja. Dziś, wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc podpisał umowę z firmą, która zajmie się budową drugiego etapu kanalizacji Sanitarnej w Zdzieszulicach Górnych. Kiedy rozpoczną się prace?

Reklama

We wtorkowy poranek, 17 sierpnia wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc podpisał umowę ze Zbigniewem Kaźmierczakiem, szefem firmy Kaźmierczak Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjno – Inżynierskich. Chodzi o budowę drugiego etapu kanalizacji sanitarnej w Zdzieszulicach Górnych.

Jak poinformowała gmina, prace mają rozpocząć się już we wrześniu, a ich zakończenie zaplanowano na 10 grudnia.

- Prace obejmą odcinek od zakrętu drogi powiatowej (czyli od miejsca, w którym zakończono I etap kanalizacji) w stronę Kielchinowa – informuje gmina Bełchatów.

W ramach inwestycji położonych zostanie około 1000 metrów kolektora sanitarnego oraz 430 metrów rurociągu tłoczonego. Powstaną też odgałęzienia kanalizacyjne. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 1,5 mln złotych. Drugi etap budowy wodociągu będzie realizowany dzięki dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a także z budżetu samorządu.

Ostatni, trzeci etap budowy kanalizacji w Zdzieszulicach Górnych zaplanowano na przyszły rok.

Warto zaznaczyć, że zakończenie prac związanych z budową kanalizacji było jednym z warunków koniecznych do rozpoczęcia innej inwestycji, na którą mieszkańcy Zdzieszulic Górnych czekają od lat. Mowa o remoncie tamtejszej drogi, której stan na chwilę obecną mieszkańcy określają jako tragiczny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  piotr

  Pożyjemy, zobaczymy. Według "Planu Odnowy Miejscowości Zdzieszulice Górne" sześć lat temu miała być ukończona budowa ciągu pieszo-rowerowego.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  123

  na drugim etapie też będziecie mieli takie fajne rowy wzdłuż drogi co się od razu zapadają z asfaltem jak woda podmyje?

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  XYZ

  Ta sama firma co srogo zapie….. na Kwiatowej hehe

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -1

  Gmina Kluki jest lepiej zarządzana (mieszkańcy potwierdzili to w referendum)

  i nikt tu nie zmusza do załatwiania się w porcelanę. Szamba wylewane na pola i kupa w dziurę w desce są lepsze.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   referendum

   weź nie przypominał bo wstyd jak diabli ...

   • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Strażak Sam

    Nie ma się czego wstydzić,każdy ma prawo zgłaszać swoje niezadowolenie z włodarza który nie wywiązuje się ze swoich obietnic, zważywszy że to mieszkaniec gminy utrzymuje takiego włodarza ze swoich podatków.Każde takie uchybienie powinno być rozliczane nie tylko w Referendum.Wybrany Wójt to nie hrabia na swoich włościach.