Reklama

Reklama

GKS Bełchatów z nowym prezesem zarządu. Kto zastąpi Alana Paczuszkę?

Opublikowano: czw, 17 lut 2022 11:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że kadrowe trzęsienie ziemi, do którego doszło na przełomie stycznia i lutego w GKS-ie Bełchatów dobiega końca. Akcjonariusze powołali już radę nadzorczą, a nowo wybrani członkowie zdecydowali, kto zasiądzie na fotelu prezesa zarządu. Kim jest następca Alana Paczuszki?

Reklama

Przełom stycznia i lutego przyniósł swoiste trzęsienie ziemi w strukturach zarządu GKS-u Bełchatów. Rezygnację ze stanowisk złożyli bowiem członkowie rady nadzorczej oraz prezes zarządu, Alan Paczuszka. Początkowo, powody takiej decyzji nie były znane, dopiero we wtorek, 15 lutego na stronie klubu pojawiło się oświadczenie w tej sprawie — to jednak zniknęło z witryny po kilku godzinach. Chwilę później klub poinformował o decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, podczas którego wybrano nowych członków rady nadzorczej.

W środę, 16 lutego, członkowie rady nadzorczej zdecydowali kto zastąpi Alana Paczuszkę na stanowisku Prezesa Rady Nadzorczej.

- Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o oddelegowaniu do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu pana Szymona Serwę — informuje klub.

Szymon Serwa to 36-letni bełchatowianin, który z regionalną piłką nożną związany jest już od wielu lat. Do tej pory pełnił już rolę kierownika drużyny GKS Bełchatów. W styczniu 2021 roku został wybrany na Prezesa Zarządu Fundacji Akademia GKS Bełchatów.

- Szymon Serwa jest byłym zawodnikiem grup młodzieżowych GKS Bełchatów. Po zakończeniu przygody piłkarskiej aktywnie uczestniczy w tworzeniu sportu w naszym regionie. Od 2010 do 2021 r. był prezesem LUKS Gomunice. W latach 2012-2016 był członkiem Zarządu OZPN w Piotrkowie Tryb. W następnej kadencji (2016-2020) został wybrany na wiceprezesa Zarządu ds. licencji i dyscypliny. W latach 2013-2016 był członkiem Wydziału Dyscypliny OZPN Piotrków Tryb., a następnie przewodniczącym tego organu w latach 2016-2019 - czytamy na stronie klubu.

Prezes, wraz z radą nadzorczą mają przed sobą sporo wyzwań związanych przede wszystkim ze stabilizacją sytuacji finansowej w klubie oraz zbliżającym się startem rundy wiosennej, a co za tym idzie procesem licencyjnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy