Reklama

Reklama

Rząd podzielił pieniądze na lokalne drogi. Ile dostał Bełchatów i sąsiednie gminy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Rząd podzielił pieniądze na lokalne drogi. Ile dostał Bełchatów i sąsiednie gminy?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko 3,5 mln złotych otrzyma region bełchatowski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kto załapał się na kasę i jakie inwestycje zostaną zrealizowane?

Reklama

Pieniądze z rządowego programu trafią w sumie do czterech samorządów w regionie. Największy zastrzyk gotówki przypadł miastu Bełchatów – do magistratu wpłynie bowiem ponad 1,6 mln zł, które przeznaczone będzie na przebudowę ulicy Kwiatowej na odcinku od ronda im. J. Wybickiego do ul. 1-go Maja.

Na spory kawałek "rządowego tortu" załapała się również gmina Szczerców, która w ramach funduszu otrzyma 1,1 mln zł. Samorząd planuje wykorzystać te środki na rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Niwy Małe. Prace ruszą w 2023 roku.

Gmina Rusiec z kolei planuje przeznaczyć niemal 220 tys. zł na przebudowę drogi Rusiec – Żary. Rządowa dotacja pokrycje 80 proc. kosztów przedsięwzięcia, które pozwoli na położenie asfaltu na niespełna kilometrze drogi. Całkowity koszt inwestycji to 273 tys. zł. 

Dodatkowe środki "wpadną" też do kasy powiatu bełchatowskiego – samorząd otrzyma ponad 460 tys. zł. Z tych pieniędzy zrealizowana zostanie inwestycja przebudowy drogi powiatowej prowadzącej od miejscowości Zwierzchów do Postękalic. W ramach prac, które mają ruszyć jeszcze w tym roku, powstanie ciąg pieszo-rowerowy, odtworzona będzie też nawierzchnia jezdni.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy