Reklama

Bełchatów dorzuci milion złotych województwu. Wszyscy radni "za"

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Bełchatów udzieli pomocy finansowej Województwu Łódzkiemu, taka decyzja zapadła na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Chodzi o budowę drogi wojewódzkiej 484 na odcinku Zelów – Bełchatów. Do inwestycji dołożymy ponad milion złotych.

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, pod głosowanie radnych został poddany projekt uchwały, zgodnie z którą miasto miałoby "dorzucić się" do budowy drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Bełchatów – Zelów. Za jej przyjęciem byli wszyscy obecni radni (19 osób).

Zgodnie z treścią przegłosowanej dzisiaj uchwały, miasto Bełchatów zobowiązało się do udzielenia pomocy finansowej Województwu Łódzkiemu do łącznej kwoty 1050,000,00 (jeden milion pięćdziesiąt tysięcy złotych), co stanowi 50% ogólnych kosztów przedsięwzięcia. Wspomniane fundusze mają zostać przeznaczone na rozbudowę drogi nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów w zakresie budowy nowego skrzyżowania z drogą projektowaną na terenie strefy przemysłowej B2 w Bełchatowie. Pomoc finansowa zostanie udzielona w 2020 i została ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowe Miasta Bełchatowa. Szczegóły zostaną ustalone w umowie między województwem, a miastem, do której zawarcia upoważniono prezydent Mariolę Czechowską.

- Dzięki realizacji zadania tereny inwestycyjne strefy B2 przy ul. Czaplinieckiej będą posiadały obsługę komunikacyjną zgodnie z założeniami miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE