Reklama

Reklama

Bełchatowianie mogą zyskać kilka tysięcy złotych. Wystarczy złożyć wniosek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bełchatowianie mogą zyskać kilka tysięcy złotych. Wystarczy złożyć wniosek - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po dofinansowaniach do węgla przyszedł czas również na inne źródła ciepła. Bełchatowianie mogą już starać się o dopłatę do ogrzewania. Zyskać można do 3 tysięcy złotych. Co trzeba zrobić, żeby dostać pieniądze?

Reklama

Bełchatowianie mogą już starać się o dodatek na ogrzewanie domu. Teraz oprócz węgla świadczenia będą przyznawane również na inne źródła ciepła.

Najwyższa dopłata, czyli 3 tysiące złotych, przysługuje gospodarstwom domowym ogrzewanym kotłem na pellet drzewny lub inny rodzaj biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego. 2 tysiące złotych dostaną osoby wykorzystujące olej opałowy. Z kolei dofinansowanie na drewno kawałkowe wynosi tysiąc złotych. Najniższa będzie dopłata do LPG - tutaj można uzyskać 500 złotych.

O pieniądze ubiegać mogą się gospodarstwa, w których wykorzystywane są: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, piec kaflowy na paliwo stałe, kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG lub kocioł olejowy.

By ubiegać się o dopłatę, trzeba w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Dąbrowskiego złożyć wniosek. Specjalny formularz dostępny jest na stronie urzędu miasta. Można również przesłać go elektronicznie, wcześniej opatrując kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub potwierdzając przy użyciu profilu zaufanego.

Bełchatowianie na składanie wniosków mają czas do 30 listopada. Formularze dostarczone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Co ważne o dodatek mogą ubiegać się tylko gospodarstwa domowe, które zgłosiły źródło ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy