Reklama

Reklama

Darmowe jedzenie dla bełchatowian. Tysiące osób mogą skorzystać z pomocy

Opublikowano: czw, 19 maj 2022 15:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najbardziej potrzebujący mieszkańcy Bełchatowa już niedługo będą mogli odebrać paczki z produktami spożywczymi, przygotowane w ramach łódzkiego Banku Żywności. Do naszego miasta trafiło ponad 40 ton żywności, a to jeszcze nie koniec dostaw.

Reklama

Transporty z 43 tonami żywności dotarły do Bełchatowa. Najbardziej potrzebujący mieszkańcy naszego miasta, a także uchodźcy z Ukrainy, będą mogli skorzystać z pomocy i dostać niezbędne artykuły spożywcze.

Pomoc żywnościowa przygotowana we współpracy urzędu miasta i MOPS-u z łódzkim Bankiem Żywności skierowana jest do ponad 3 tys. osób. W tej grupie znalazło się 2,3 tys. bełchatowian oraz blisko 800 uchodźców z Ukrainy. Skorzystają z niej osoby, które zgłosiły taką potrzebę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz spełniają określone w programie kryteria dochodowe.

- Bardzo się cieszymy, że od kilku już lat możemy wspólnie z Bankiem Żywności w ten sposób pomagać potrzebującym bełchatowianom. Dzięki temu mogą oni zupełnie za darmo otrzymać najpotrzebniejsze, a jednocześnie wysokiej jakości produkty spożywcze. W tym roku sytuacja jest szczególna. W naszym mieście gościmy kilkuset gości z Ukrainy, którym również postanowiliśmy zaoferować takie wsparcie – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

W paczkach znajdą się groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, mleko UHT, powidła śliwkowe, szynka drobiowa i szynka wieprzowa. Co ważne produkty te mają dłuższy termin przydatności do spożycia. Podobnie jak w latach ubiegłych wydawać je będą członkowie bełchatowskiego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz pracownicy MOPS-u.

Kolejne transporty w ramach Banku Żywności najprawdopodobniej przyjadą w lipcu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy