Reklama

Reklama

Cyfrowa rewolucja na bełchatowskim cmentarzu. Będzie łatwiej i wygodniej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Cyfrowa rewolucja na bełchatowskim cmentarzu. Będzie łatwiej i wygodniej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łódzka kuria przygotowuje specjalną internetową bazę danych, dzięki której będzie można odnaleźć poszczególne nagrobki osób pochowanych na cmentarzu w Bełchatowie. Przygotowania aplikacji z interaktywną mapą nekropolii domagał się miejski radny. Kiedy będzie można z niej skorzystać?

Reklama

Interpelację w sprawie przygotowania interaktywnej mapy cmentarza w Bełchatowie do władz miasta w maju złożył radny miejski – Marcin Rzepecki. Jak tłumaczył, spowodowane to było licznymi sygnałami od mieszkańców, którzy wyjechali z miasta, a teraz mają trudności z lokalizacją grobów bliskich i znajomych.

- Cmentarz komunalny rozrasta się w szybkim tempie, a ilość nagrobków nie pozwala już na łatwą identyfikację miejsca pochówku – pisał w interpelacji radny Rzepecki.

Jak podkreślał, przygotowanie aplikacji mobilnej pozwoli na szybkie i łatwe odnalezienie nagrobków konkretnych osób. Dlatego zawnioskował o przygotowanie interaktywnych tablic na cmentarzu, które pozwolą osobom nieposiadającym smartfona na korzystanie z aplikacji. 

Magistrat zwrócił się w tej sprawie do łódzkiej kurii i jak się okazuje, odpowiedź jest pozytywna. Ksiądz ekonom - Tomasz Bartczak poinformował władze miasta, że archidiecezja łódzka przygotowuje się do tworzenia na terenie własnych, jak i administrowanych cmentarzy, internetowej bazy danych gromadzącej informacje o pochowanych na tych terenach osobach.

- Wprowadzenie takiego systemu ułatwi odnajdywanie konkretnych grobów na terenie nekropolii. Ponadto system nie tylko ułatwi dotarcie do miejsca pochówku, ale też pozwoli na odnalezienie miejsca spoczynku dalszych członków rodziny, bliskich czy znanych osób – napisała prezydent Mariola Czechowska w odpowiedzi na interpelację radnego.

Uruchomienie internetowej bazy danych cmentarza w Bełchatowie planowane jest na przełomie roku 2022/2023.

- Koszty przygotowania aplikacji, zgodnie ze wstępną deklaracją ks. Ekonoma poniesie Archidiecezja Łódzka – poinformowała prezydent Czechowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy