Reklama

Reklama

Ciężki sprzęt na bełchatowskim osiedlu. Ważna informacja dla kierowców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie - www.belchatow.pl

Ciężki sprzęt na bełchatowskim osiedlu. Ważna informacja dla kierowców - Zdjęcie główne

Już niedługo na osiedlu Binków rozpocznie się gruntowny remont kilku ulic. W związku z tym trwają przygotowania zastępczego parkingu. | foto Urząd Miasta w Bełchatowie - www.belchatow.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już niedługo ruszyć ma remont ośmiu ulic na Binkowie. Skala prac jest na tyle duża, że niezbędne jest wykonanie zastępczego parkingu. Właśnie dlatego na osiedlu pojawił się ciężki sprzęt.

Reklama

Remont na os. Binków ruszy za kilka tygodni i obejmie ulice Budryka, Złotą, Jurajską, Dolomitową, św. Kingi, Rubinową, Jana Kiepury oraz nienazwaną jeszcze drogę. W związku ze skalą prac konieczne jest przygotowanie zastępczego parkingu dla mieszkańców.

- Będzie się on znajdował przy ulicy Goetla, wjazd zaplanowaliśmy od ulicy Kredowej. Dzięki temu mieszkańcy m.in. bloków przy remontowanej ulicy Budryka będą mieli gdzie zostawiać swoje samochody - mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Dodatkowo wykonawca prac buduje zaplecze, gdzie firma będzie składować m.in. ciężki sprzęt i materiały budowlane. Powstaje ono w okolicy ulic Budryka i Perłowej. Magistrat pracuje też nad zatwierdzeniem tymczasowej organizacji ruchu.

Najwięcej pracy szykuje się na ulicy Budryka. W planie prac znalazła się przebudowa sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej. Wykonane mają zostać odwodnienia oraz odtworzenie nawierzchni pasa drogowego. Roboty zaplanowano na odcinku od ulicy Staszica do Skaleniowej.

Inwestycja pochłonie prawie 24 mln złotych, z czego 13 mln złotych będzie kosztować przebudowa ulicy Budryka. Urzędowi miasta udało się pozyskać na ten cel blisko 18 mln złotych, pochodzących ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy