Reklama

Reklama

Magistrat daje milion złotych mieszkańcom. Na co można wykorzystać pieniądze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Magistrat daje milion złotych mieszkańcom. Na co można wykorzystać pieniądze? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Milion złotych czeka na mieszkańców Bełchatowa. Prezydent Mariola Czechowska ogłosiła powrót Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły od 23 maja.

Reklama

Budżet Obywatelski wrócił do Bełchatowa po dwóch latach przerwy wywołanej pandemią. Będzie to już ósma edycja projektu. W tym roku na pomysły mieszkańców urząd może przeznaczyć milion złotych.

- Jestem przekonana, że wiadomość o powrocie Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa, ucieszy wielu mieszkańców. Poprzednie edycje pokazały, że to najlepsze narzędzie dla wszystkich, którzy chcą mieć realny wpływ na zmianę swojego osiedla oraz miasta – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Na co można wykorzystać pieniądze?

Podobnie jak w latach poprzednich pula pieniędzy, przeznaczona na pomysły mieszkańców, podzielona została na dwie części. Kwota 100 tys. zł wykorzystana zostanie na projekty miękkie. Zaliczają się do nich wydarzenia kulturalne, sportowe, społeczne, akcje prozdrowotne czy promujące miasto.

Znacznie większa kwota, bo 900 tys. zł przeznaczona zostanie na projekty twarde, którymi są różnego rodzaju inwestycje m.in. budowa placów zabaw, parkingów czy remont budynku.

Do kiedy potrwa Budżet Obywatelski?

Bełchatowianie, chcący przedstawić swój pomysł na zagospodarowanie pieniędzy, muszą zgłosić swój projekt w dniach od 23 maja do 17 czerwca. Po tym terminie przedstawiona zostanie pierwsza lista zakwalifikowanych projektów, którą mieszkańcy miasta poznają 9 sierpnia. Ostateczną listę urząd przedstawi 26 sierpnia.

W budżecie obywatelskim ważne jest to, że głos należy do mieszkańców, to oni wybierają projekt, który ma zostać zrealizowany. Głosowanie wystartuje 5 września i potrwa do 16 września. Lista zwycięskich projektów przedstawiona zostanie 23 września. Najwyżej ocenione przez mieszkańców pomysły będą realizowane w roku 2023.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy