Reklama

Reklama

Rząd luzuje obostrzenia dla pływalni. Czy baseny w Bełchatowie i regionie zostaną otwarte?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: facebook/PCS Bełchatów | Zdjęcie poglądowe

Rząd luzuje obostrzenia dla pływalni. Czy baseny w Bełchatowie i regionie zostaną otwarte? - Zdjęcie główne

foto facebook/PCS Bełchatów | Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z zapowiedzią premiera, Mateusza Morawieckiego od piątku,12 lutego, rusza próbne luzowanie obostrzeń. Okazuje się jednak, że nie wszyscy, którym rząd ''pozwolił'' się otworzyć zaczną przyjmować klientów. Co z pływalniami w Bełchatowie i okolicy?

Reklama

Wiele osób z pewnością ucieszyło się na wieść o luzowaniu obostrzeń. Okazuje się jednak, że nie wszyscy przedsiębiorcy skorzystają z możliwości odmrożenia swojej działalności. Kilka dni temu informowaliśmy, że zamknięte pozostanie chociażby kino Helios w Bełchatowie, pewności co do przyjmowania widzów nie było też w kinie Kultura – więcej w artykule Czy kina w Bełchatowie będą otwarte?... 

Podobne nastawienie ma również część właścicieli basenów, choć w tym przypadku, zdania są mocno podzielone.

Mieszkańcy z pewnością nie będą mogli skorzysać z basenu w Hotelu Wodnik na Słoku. Jak informuje Wojciech Czyżyk z Holelu Wodnik, pływalnia pozostanie zamknięta, ponieważ ponowne otwarcie to zbyt duży wydatek, zwłaszcza, że odmrażanie gospodarki ma być próbne – to oznacza, że już za 2 tygodnie mogą wrócić obostrzenia.

- Na ten moment się nie otwieramy. Głównie dlatego, że wiąże się to ze zbyt dużymi kosztami, zwłaszcza, że na ten moment basen jest opróżniony – tłumaczy Wojciech Czyżyk z Hotelu Wodnik.

Jak zaznacza, trudno podjąć decyzję o otwarciu, gdy luzowanie obostrzeń jest "na próbę". Napełnienie basenu, przeprowadzenie badań i przygotowanie się na przyjmowanie klientów zajmuje nawet kilka tygodnii. Mogłoby się więc okazać, że zanim to nastąpi, rząd ponownie wprowadzi pełen lockdown.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku basenu w Hotelu Sport. Pływalnia jest przygotowana na pełne otwarcie, jej przedstawiciele zaznaczają jednak, że problemem jest rozporządzenie, a w zasadzie jego brak.

- Na chwile obecną dalej nie znamy wytycznych, nie wiemy więc w jaki sposób i zgodnie z jakim reżimem sanitarnym mielibyśmy funkcjonować po ponownym otwarciu. Dlatego z ostateczną decyzją wstrzymujemy się do momentu opublikowania rozporządzenia – mówi Zbigniew Maruszak z Hotelu Sport.

Podkreśla przy tym, że jesli wytyczne pojawią się stosunkowo szybko, bełchatowianie będą mogli skorzystać z pływalni już w ten weekend.

Czy to oznacza, że mieszkańcy mogą nie mieć szansy, aby wybrać się na basen w najbliższych dwóch tygodniach? Nie do końca, Mirosław Mielus, dyrektor PCS-u informuje, że ich pływalnia PCS przy ulicy Czaplinieckiej będzie otwarta już w piątek, 12 lutego.

- W najbliższy piątek mieszkańcy będą mogli korzystać z pływalni od godziny 14:00. W kolejnych dniach basen będzie już funkcjonował normalnie, od 07:00 do 21:00 – mówi Mirosław Mielus. 

Decyzję o otwarciu pływalni podjął również kompleks Solpark w Kleszczowie. Od 12 lutego będzie można korzystać z basenu sportowego w godz. 13-21 (od poniedziałku do piątku). Czynne będą również kręgielnia i bilard (godz. 11-19). Natomiast od 16 lutego będzie otwarta siłownia w Solparku. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy