Reklama

Reklama

Mieszkańcy mogą już "dzielić się ciepłem". Dobroczynna akcja wróciła do Bełchatowa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie/belchatow.pl

Mieszkańcy mogą już "dzielić się ciepłem". Dobroczynna akcja wróciła do Bełchatowa - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie/belchatow.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa ponownie będą mogli "wymienić się ciepłem" - wszystko za sprawą akcji, którą po raz kolejny organizuje spółka PEC. W mieście stanęły już dwa specjalne namioty z wieszakami.

Reklama

Zarówno służby, jak i organizacje każdego roku przypominają, że zima to bardzo trudny okres dla osób bezdomnych i ubogich. Niskie temperatury, śnieg i plucha to dla większości tylko utrudnienie, jednak dla tych, którzy nie mają gdzie się ogrzać, mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

Stąd też pomysł społecznej inicjatywy, która po raz kolejny organizowana jest w Bełchatowie. Mowa oczywiście o akcji "wymiana ciepła". Koncepcja jest naprawdę prosta — w mieście stanęły już dwa namioty z wieszakami, na których mieszkańcy mogą zostawić zbędne, ciepłe ubrania. Osoby najbardziej potrzebujące mogą z kolei bez skrępowania wziąć pozostawione w ten sposób rzeczy.

Gdzie można zostawić odzież?

W Bełchatowie funkcjonują dwa punkty, w których mieszkańcy mogą podzielić się ciepłem z najbardziej potrzebującymi:

  • w punkcie "Wymiany ciepła" przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Staszica 18 (punkt jest "czynny' 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu),
  • w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej przy ul. Wojska Polskiego 132 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00) - pozostawione ubrania pracownicy PEC-u zawożą do Punktu przy MOPS-ie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy