Reklama

Reklama

40. Łódzkie Spotkania Teatralne na deskach MCK

Opublikowano: sob, 14 paź 2017 16:00
Autor:

40. Łódzkie Spotkania Teatralne na deskach MCK - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Reklama

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spektakle odbywające się w ramach 40. Łódzkich Spotkań Teatralnych. Goszczące w MCK grupy teatralne zaprezentują się w dniach 14 – 15.10.

Na półmetku XXIII Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT – em, MCK udostępni scenę przyjaciołom spoza Bełchatowa, którzy w ramach jubileuszowych Łódzkich Spotkań Teatralnych dadzą dwa spektakle.

14 października, na scenę z premierową sztuką wyjdą Ewelina Ciszewska oraz Michał Ratajski, którym towarzyszyć będzie zespół muzyczny, grający na żywo. Początek spektaklu o godzinie 18:00. Pół godziny wcześniej, publiczność będzie miała okazję porozmawiać z aktorami, podczas otwartego spotkania.
15 października, w sali tetaralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy, będzie można obejrzeć z kolei spektakl laureatów tegorocznego Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich, który na początku października już po raz 30 wyłoni najciekawsze amatorskie grupy teatralne w kraju. Po spektaklu, nagrodzeni aktorzy spotkają się z Publicznością.

Wstęp na oba spektakle jest wolny.
Ilość miejsc ograniczona – publiczność zajmuje miejsca na scenie.

O 40. Łódzkich Spotkaniach Teatralnych:
W tym roku, Łódzkie Spotkania Teatralne obchodzą swój jubileusz – 40-lecie. Na przestrzeni tych lat zmieniła się ich formuła i miejsca. To co się nie zmieniło, to sprawy, o których mówią teatry na nie przyjeżdżające. Sprawy ważne, często niewygodne, przemilczane, przedstawione w formie i z odwagą, o którą teatr repertuarowy rzadko może się pokusić. Podczas Łódzkich Spotkań Teatralnych prezentowany są najciekawsze spektakle teatru alternatywnego i awangardowego, zarówno z Polski jak i zagranicy. W tym roku publiczność weźmie udział w dyskursie na temat współczesnej rzeczywistości, w dialogu, który może być antidotum na dzisiejsze poczucie zagrożenia. Ideą przewodnią jubileuszowej edycji jest zaproszenie widzów do teatru, który w poruszający sposób podejmuje próbę nakreślenia wzoru budowania porozumienia, a także głębokich relacji między ludźmi i otaczającym ich światem.

40. Łódzkie Spotkania Teatralne w MCK
14.10.2017 (sobota)
| "Teatr ponad podziałami"
Spotkanie z Artystami.
miejsce: sala teatralno – widowiskowa MCK PGE GM
godzina: 17:30
| 40. Łódzkie Spotkania Teatralne: spektakl premierowy
miejsce: sala teatralno – widowiskowa MCK PGE GM
godzina: 18:00
wstęp wolny

Produkcja: Łódzkie Spotkania teatralne
Występują: Ewelina Ciszewska (Teatr Sztuk/Oleśnica), Michał Ratajski (Grupa Kijo/Łódź)
Muzyka na żywo: Andrzej Hejne (Las Rzeczy/Kormorany/Wrocław), Marcin Garncarek (Łódź);
Bezpośrednio po spektaklu Dyskusja Artystów z Publicznością

15.10.2017 (niedziela)
| 40. Łódzkie Spotkania Teatralne: Spektakl ŁÓPTA
laureat 30. Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich
miejsce: sala teatralno – widowiskowa MCK PGE GM
godzina: 18:00
wstęp wolny
Bezpośrednio po spektaklu Dyskusja Artystów z Publicznością

Plakat na 40. Łódzkie Spotkania Teatralne został zaprojektowany przez Leszka Mądzika – scenografa, reżysera, założyciela i dyrektora Sceny Plastycznej KUL.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.