Reklama

Prezydent Bełchatowa wydała decyzję w sprawie kibiców. Włodarze klubu będą nalegać na jej zmianę

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Bełchatowa wydała decyzję w sprawie kibiców. Włodarze klubu będą nalegać na jej zmianę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Władze miasta Bełchatowa wydały oficjalne oświadczenie, w którym zdecydowały, że mecze Rakowa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy będą odbywały się bez udziału kibiców.

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska wydała oświadczenie, w którym czytamy:


„Zakaz udziału w imprezie masowej kibiców drużyn przyjezdnych uzasadniony jest względami bezpieczeństwa. Kibice drużyn przeciwnych oraz kibice drużyny Rakowa i tutejszego klubu piłkarskiego GKS Bełchatów mogą podczas spotkań piłkarskich doprowadzić do eskalacji czynów chuligańskich i przestępczych. Tak duże zgromadzenie kibiców antagonistycznie nastawionych do siebie może stanowić realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców zamieszkujących najbliższe okolice stadionu w Bełchatowie, jak i może utrudnić codzienne funkcjonowanie innym mieszkańcom miasta”.


Mimo, że decyzja, która zapadła odnosi się do wszystkich meczów jakie rozegra Raków w Bełchatowie, to działacze częstochowskiego klubu dalej mają nadzieję, że po najbliższym meczu, który odbędzie się w sobotę, wniosek o rozgrywanie kolejnych z udziałem kibiców będzie ponownie rozpatrzony.

- Wierzymy, że mecze „Czerwono-Niebieskich” na stadionie w Bełchatowie będą prawdziwym piłkarskim świętem, a zachowanie Kibiców na najbliższym spotkaniu z Koroną Kielce stanie się argumentem przy ponownym rozpatrzeniu wniosku o rozgrywanie meczów z udziałem kibiców gości - powiedział prezes klubu Raków Częstochowa, Wojciech Cygan.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE