Piłkarze GKS-u Bełchatów nie pozostawili złudzeń rywalom

Autor: | Zdjęcie: Damian Agatowski (via @GKSBelchatow_ on Twitter)

Piłkarze GKS-u Bełchatów nie pozostawili złudzeń rywalom - Zdjęcie główne

foto Damian Agatowski (via @GKSBelchatow_ on Twitter)

Sport W sobotnim spotkaniu 7. kolejki BetCris IV Ligi łódzkiej piłkarze GKS-u Bełchatów podejmowali na własnym boisku drużynę WKS-u 1957 Wieluń i bez trudu zgarnęli szósty komplet punktów w sezonie 2022/2023, dzięki czemu umocnili się na pozycji wicelidera rozgrywek.

Do rywalizacji z wielunianami Biało-Zielono-Czarni przystępowali z pozycji wicelidera zmagań, a bukmacherzy dawali bełchatowianom około 90% szans na zwycięstwo nad beniaminkiem i prognozy te okazały się trafne. Na stadionie przy Sportowej 3 przyjezdni otrzymali w sobotnie popołudnie bolesną lekcję futbolu.

Wystarczy powiedzieć, że losy bełchatowsko-wieluńskiego pojedynku rozstrzygnęły się w niecałe pół godziny. Po niespełna dwóch kwadransach drużyna z Bełchatowa prowadziła już 3:0. Wynik spotkania otworzył Artur Golański, a w jego ślady poszedł Łukasz Wroński, który szybko skompletował dublet.

„Brunatni” nie zadowolili się wysokim prowadzeniem do przerwy i tuż po niej wzięli się znowu ostro do roboty, czego widomym znakiem było trzecie tego dnia trafienie Łukasza Wrońskiego już w dziesiątej minucie drugiej odsłony. Jka na napastnika przystało, swoją cegiełkę do okazałej wygranej dołożył też Przemysław Zdybowicz, który wpisał się na listę strzelców w 74. minucie. Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć – mało!

Na początku ostatniego kwadransa meczu swojego drugiego gola zdobył Golański, który tym razem skutecznie egzekwował rzut karny i to właśnie on ustalił końcowy wynik spotkania na 6:0 dla Biało-Zielono-Czarnych!

Wywalczony w sobotę 3 września komplet punktów pozwoli piłkarzom GKS-u Bełchatów umocnić się na pozycji wicelidera BetCris IV Ligi łódzkiej, na czele której niezmiennie znajduje się Widzew II. Rezerwy RTS-u również wygrały swój mecz w ramach siódmej kolejki i tym samym zachował jednopunktową przewagę nad „Brunatnymi”.

Ósma kolejka czwartoligowych zmagań w województwie łódzkim rozegrana zostanie w środę 7 września. GKS Bełchatów zmierzy się w niej ze Stalą Niewiadów na wyjeździe. Następnie w weekend podopieczni Bogdana Jóźwiaka podejmą u siebie Borutę Zgierz, która po trzech spotkaniach bez porażki musiała w sobotę uznać wyższość Włókniarza Zelów (2:4).

GKS Bełchatów vs WKS 1957 Wieluń 6:0 (3:0)
Bramki: Artur Golański (9., 76.), Łukasz Wroński (10., 29., 55.), Przemysław Zdybowicz (74.)

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Szymon Sarnik (69. Sebastian Ochocki), Mariusz Holik, Jarosław Trzeboński (80. Stanisław Wenus), Mateusz Szymorek – Artur Golański, Mikołaj Bociek (66. Damian Michalak) – Damian Warnecki (60. Kamil Mizera), Tomasz Bąkowicz (60. Dawid Woźniakowski), Łukasz Wroński – Przemysław Zdybowicz (77. Marcel Żegota)
WKS 1957 Wieluń: Jakub Szczepaniak – Antoni Raszewski (55. Łukasz Kamiński), Tomasz Klimaszewski (64. Łukasz Janas), Michał Wójcicki (83. Jakun Kik), Kamil Wira, Emil Gleń, Igor Mikołajczyk, Kamil Mituła, Kacper Nowakowski (72. Paweł Spodzieja), Mikołaj Cyrus, Robert Matusiak (55. Paweł Kołodziej)