GKS Bełchatów wygrał Łódzką BetCris IV Ligę i awansował do III Ligi

Autor: | Zdjęcie: Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twitter

GKS Bełchatów wygrał Łódzką BetCris IV Ligę i awansował do III Ligi - Zdjęcie główne

foto Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twitter

Sport Piłkarze GKS-u Bełchatów w ostatnim meczu sezonu 2022/23 pokonali na własnym boisku drużynę Zrywu Wygoda w stosunku 5:0 i tym samym wygrali Łódzką BetCris IV Ligę, co wiąże się z awansem do III Ligi!

Przed 38. kolejką podopieczni Bogdana Jóźwiaka mieli wszystko w swoich rękach. Dowolne zwycięstwo nad zdecydowanie niżej notowanym Zrywem Wygoda było równoznaczne z awansem do III Ligi już w pierwszym roku po reaktywacji drużyny seniorów GKS-u Bełchatów. Każda strata punktów uzależniałaby losy bełchatowian od wyniku spotkania Zjednoczeni Stryków - Widzew II Łódź, które ostatecznie zakończyło się remisem 2:2. Na szczęście tego scenariusza udało się uniknąć.

„Brunatni”, którzy wykonali gigantyczną pracę na przestrzeni ostatnich miesięcy, nie zamierzali kusić losu i od pierwszych minut wzięli się ostro do roboty, co już do przerwy zaowocowało prowadzeniem aż 3:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Łukasz Wroński, Artur Golański i Przemysław Zdybowicz.

Po przerwie nie doszło do nagłego i niespodziewanego zwrotu akcji. Wręcz przeciwnie, bełchatowianie powiększali swoją przewagę. W 48. minucie było już 4:0, a w 67. drużyna gospodarza prowadziła aż 5:0. Autorem obu tych trafień Wroński, który tym samym skompletował hattricka i ustalił wynik sobotniego spotkania.

GKS Bełchatów – Zryw Wygoda 5:0 (3:0)
Bramki: Wroński (26., 48., 67.), Golański (39.), Zdybowicz (42.)

Tym samym GKS Bełchatów sezon 2022/23 Łódzkiej BetCris IV Ligi zakończył na tronie mistrzowskim z bilansem trzydziestu trzech zwycięstw, trzech remisów i dwóch porażek, co przełożyło się na 102 punkty!!! Bilans bramkowy? 137-24. To oznacza, że  „Brunatni” następny sezon spędzą w III Lidze (Grupa 1.), w której będą rywalizować z drużynami z województwa łódzkiego oraz mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Start trzecioligowych zmagań zaplanowano na pierwszy weekend sierpnia (5-6.08.2023), więc czasu na odpoczynek nie będzie za wiele. Zarówno, jeśli chodzi o piłkarzy, jak i działaczy, którzy staną przed niełatwym zadaniem wzmocnienia składu.

Na koniec parę zdań wyjaśnienia: Trzecioligowa rywalizacja toczy się w czterech grupach regionalnych, ale od 1 lipca 2008 roku (wbrew obiegowej opinii) są to rozgrywki szczebla centralnego. Od sezonu 2021/2022 Polski Związek Piłki Nożnej jest również organem prowadzącym, wcześniej za prowadzenie rozgrywek III Ligi odpowiadały okręgowe związki.