FORTUNA 1 Liga: Jest przełamanie GKS-u Bełchatów!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Adrian Mielczarski (via @GKSBelchatow_ on Twitter)

FORTUNA 1 Liga: Jest przełamanie GKS-u Bełchatów! - Zdjęcie główne

foto Adrian Mielczarski (via @GKSBelchatow_ on Twitter)

Sport W pierwszym niedzielnym meczu 28. kolejki rozgrywek FORTUNA 1 Ligi walczący o utrzymanie piłkarze GKS-u Bełchatów pokonali na wyjeździe drużynę Apklan Resovii Rzeszów, która również znajduje się w gronie zespołów, które wciąż nie mogą być pewne pierwszoligowego bytu. Tym samym trwająca od listopada seria piętnastu meczów bez wygranej podopiecznych Marcina Węglewskiego przeszła do historii!

Wyjściowa jedenastka "Brunatnych" na spotkanie z rzeszowianami różniła się trzema nazwiskami w porównaniu do tej, która rozpoczynała przegrany 2:3 derbowy mecz z Widzewem Łódź. 2 maja od pierwszej minuty zagrali bramkarz Daniel Niźnik oraz Mateusz Szymorek i Filip Laskowski, którzy wskoczyli w miejsce Leonida Otczenaszenki, Damiana Hilbrychta i Jakuba Batora. Jako że było to starcie drużyn walczących o pozostanie na drugim szczeblu rozgrywkowym, wszyscy spodziewali się zaciętej potyczki, w której będzie więcej walki i fauli niż okazji bramkowych. Tymczasem piłkarze obu drużyn potrzebowali zaledwie kwadransa, żeby wpisać się na listę strzelców trzykrotnie!

Jako pierwsi dokonali tego już w 6. minucie gospodarze, którzy przedarli się pod pole karne przyjezdnych, a następnie rozklepali obronę biało-zielono-czarnych. Nie najlepiej interweniował też golkiper bełchatowian i po strzale Adamskiego zrobiło się 1:0. Do wyrównania doszło tuż po wznowieniu gry, kiedy to dalekie dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu wolnego na bramkę uderzeniem głową zamienił Bartków. Na 2:1 po dalekim wykopie Niźnika i błędach obrony gospodarzy trafił Flaszka, który dobił sparowany przez bramkarza gości strzał Grzelaka. Na zegarze mieliśmy wówczas dopiero 14. minutę.

W drugiej połowie, jak wskazywała na to logika wyniku, Resovia próbowała odrabiać straty, a GKS starał się utrzymać swoje prowadzenie. Konkretniejsi byli piłkarze z Bełchatowa, bo to na ich koncie zapisano jedynego gola, jaki padł w drugiej części niedzielnego meczu. Był to gol samobójczy. Prawą flanką atakował Flaszka, który zdecydował się wstrzelić piłkę w pole bramkowe, a tam niefortunie inteweniował Podhorin, który pokonał własnego bramkarza.

Koniec końców GKS Bełchatów wygrał w stolicy Podkarpacia 3:1 i zakończył trwającą od 170 dni serię meczów bez wygranej. Dzięki temu zwycięstwu "Brunatnym" udało się zbliżyć do Resovii na dystans pięciu oczek, do Zagłębia Sosnowiec na trzy, a do GKS-u Jastrzębie na zaledwie jeden punkt, z tym, że zespół z Górnego Śląska ma o dwa mecze rozegrane mniej.

W sezonie 2020/2021 FORTUNA 1 Ligi bełchatowianom pozostało do rozegrania jeszcze sześć spotkań o ligowe punkty. Tym najbliższym domowy pojedynek z Arką Gdynia, który odbędzie się w sobotę 8 maja na GIEKSA Arenie w Bełchatowie. Jego początek zaplanowano na godzinę 12:40.

Apklan Resovia Rzeszów vs GKS Bełchatów 1:3 (1:2)

Bramki: Radosław Adamski (6.) - Mateusz Bartków (7.), Dawid Flaszka (14.), Oliver Podhorin (77. - samobój)
Żółte kartki: Wróbel, Podhorin - Gancarczyk, Bartków, Szymorek, Pawlik.

Apklan Resovia: 1. Karol Dybowski - 25. Bartosz Jaroch, 50. Jakub Persak, 20. Oliver Podhorin, 24. Kamil Słaby (59, 9. Karol Twardowski) - 4. Rafał Mikulec (46, 7. Kamil Radulj), 16. Josip Šoljić, 13. Michał Kuczałek (46, 59. Przemysław Zdybowicz), 10. Maksymilian Hebel (46, 56. Cezary Demianiuk), 17. Radosław Adamski - 12. Jakub Wróbel (80, 21. Sebastian Usarz).
GKS
Bełchatów: 1. Daniel Niźnik - 70. Marcin Sierczyński, 91. Mateusz Bartków, 33. Sebastian Zalepa, 2. Mateusz Szymorek - 14. Filip Laskowski (78, 20. Maciej Koziara), 5. Michał Pawlik, 19. Waldemar Gancarczyk, 10. Dawid Flaszka (78, 17. Marcin Ryszka), 16. Mikołaj Grzelak (64, 38. Bartosz Żurek) - 94. Valērijs Šabala (64, 11. Maciej Mas).