EuroVolley: Siatkarze PGE Skry wygrywali [Dzień 3]

EuroVolley: Siatkarze PGE Skry wygrywali [Dzień 3] - Zdjęcie główne

Sport W sobotę podczas Mistrzostw Europy w siatkówce swoje mecze rozgrywały reprezentacje, których barw bronią zawodnicy występujący na co dzień dla bełchatowskiego klubu. Jak im poszło?

Bułgarzy nie oddali Hiszpanom nawet seta, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. Dobry mecz rozegrał przyjmujący żółto-czarnych Nikołaj Penczew. Zdobył on w sumie osiem punktów, kończąc sześć z jedenastu ataków i dorzucając po jednym asie i bloku. „Niko” trzymał też przyjęcie, utrzymując wskaźnik pozytywnego na poziomie aż 86%.

Powody do radości mają też obaj Serbowie związani z Bełchatowem. Ich drużyna narodowa co prawda męczyła się z Estonią, ale ostatecznie po tie-breaku sięgnęła po drugie zwycięstwo w grupie.

Srecko Lisinac tym razem mecz zaczął w kwadracie rezerwowych. Środkowy na boisku pojawił się w końcówce drugiego seta i został już do końca. Efekt? Cztery ataki skończone z ośmiu, trzy asy serwisowe i dwa bloki punktowe. W sumie dziewięć oczek. Z kolei Milan Katić wszedł na zmianę tylko w drugiej partii, ale też pokazał się z dobrej strony, kończąc trzy z pięciu piłek w ataku i dorzucając punktową zagrywkę.

Wczoraj wygrała też reprezentacja Polski, która nie bez trudu, ale ostatecznie bardzo wyraźnie, bo 3:0 ograła Finlandię. Grzegorz Łomacz zameldował się na parkiecie w każdym z trzech setów, wchodząc na tzw. podwójną zmianę.

Kolejne spotkania Mistrzostw Europy, w których wystąpią zawodnicy PGE Skry już w poniedziałek. Polacy zmierzą się z Estonią (godz. 20:30; Polsat i Polsat Sport), Serbowie z Finami (godz. 17:30; Polsat Sport News), a Bułgaria ze Słowenią (godz. 17:30, Polsat Sport Extra).