BetCris IV Liga: Zacięte derby w Bełchatowie

Autor: | Zdjęcie: Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twtiter

BetCris IV Liga: Zacięte derby w Bełchatowie - Zdjęcie główne

foto Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twtiter

Sport W sobotnim hicie 29. kolejki sezonu 2022/23 Łódzkiej BetCris IV Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów podejmowali na własnym boisku drużynę Polonii Piotrków Trybunalski. Jakim wynikiem zakończył się pojedynek drugiego zespołu w tabeli rozgrywek z trzecim?

Choć mowa o konfrontacji zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli, to warto podkreślić, że obie ekipy dzieliło aż siedemnaście oczek. „Brunatni” mogli się też pochwalić zdecydowanie lepszym bilansem bramkowym (94:16 vs 54:28) oraz zwycięstwem w bezpośrednim starciu podczas rundy jesiennej, kiedy to bełchatowianie rozbili rywala na jego terenie w stosunku aż 3:0. Czy przy Sportowej 3 udało się nawiązać do tamtego rezultatu?

Jak na derbowy pojedynek przystało, na boisku mieliśmy zaciętą walkę, ale przed przerwą padł tylko jeden gol. Zdobył go w 12. minucie gry Przemysław Zdybowicz, który technicznym uderzeniem przelobował golkipera gości.

Bramka padła również w pierwszym kwadransie drugiej połowy, ale tym razem na listę strzelców wpisał się zawodnik gości. Radość przyjezdnych z wyrównania nie trwała jednak długo, bo już pięć minut później po raz drugi do siatki trafił Zdybowicz, wyprowadzając „Brunatnych” ponownie na prowadzenie i ustalając końcowy wynik spotkania na 2:1 dla podopiecznych Bogdana Jóźwiaka!

GKS Bełchatów vs Polonia Piotrków Trybunalski 2:1 (1:0)
Bramki: Zdybowicz (12.), Zdybowicz (64.) - ? (59.)

Swoje spotkanie wygrały w sobotę również rezerwy Widzewa (3:1 z AKS SMS Łódź), prowadzące w tabeli Łódzkiej BetCris IV Ligi, więc GKS wciąż traci dwa oczka do lidera rozgrywek.

Podczas tegorocznej majówki piłkarze GKS-u Bełchatów rozegrają jeszcze dwa spotkania o ligowe punkty. Już w środę 3 maja Biało-Zielono-Czarni zmierzą się u siebie z Omegą Kleszczów w zaległym meczu 21. kolejki. Z kolei w sobotę 6 maja bełchatowianie zagrają na wyjeździe z Włókniarzem Zelów.