BetCris IV Liga: Szybka rehabilitacja „Brunatnych”

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

BetCris IV Liga: Szybka rehabilitacja „Brunatnych” - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Sport W środę piłkarze GKS-u Bełchatów musieli uznać wyższość drugiej drużyny Widzewa Łódź (0:2), ale długo nie rozpamiętywali tej porażki tylko od razu wzięli się do roboty, co zaowocowało wyjazdową wygraną w sobotniej potyczce ze Zjednoczonymi Stryków (3:0).

Do spotkania w szóstej kolejce sezonu 2022/2023 BetCris IV Ligi łódzkiej podopieczni Bogdana Jóźwiaka przystąpili w nieco zmienionym składzie. W wyjściowej jedenastce zameldowali się Sarnik i Bąkowicz. Poza kadrą meczową znalazł się Nowak, a Ochocki zasiadł na ławce rezerwowych.

Bełchatowianie byli zdecydowanym faworytem konfrontacji ze Zjednoczonymi i ze swojej roli wywiązali się w sposób wzorowy. Już w siódmej minucie dogranie Wrońskiego wykorzystał Zdybowicz, otwierając wynik spotkania. Biało-zielono-czarni mieli przewagę i dążyli do zdobycia kolejnych bramek, szanse na to mieli Warnecki czy Bąkowicz, ale przed przerwą nic już do sieci nie wpadło.

Podwyższyć prowadzenie udało się dopiero w 72. minucie. Ponownie bramkę wypracował Wroński, który był faulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Golański. Wynik sobotniego pojedynku ustalił w 80. minucie Bujalski, który uderzeniem z woleja wykończył akcję Mizery i Szymorka. Były szanse na kolejne trafienia, w tym poprzeczka Mizery, ale skończyło się na tym 3:0.

Zwycięstwo nad Zjednoczonymi w Strykowie jest piątą wygraną GKS-u Bełchatów w rozgrywkach BetCris IV Ligi łódzkiej 2022/23. „Brunatni” z dorobkiem 15 punktów w sześciu meczach i bilansem bramkowym 18:5 zajmują obecnie pozycję wicelidera, tracąc oczko do Widzewa II.

Poza kompletem punktów sztab szkoleniowy może być również zadowolony z gry na zero z tyłu, co udało się dopiero po raz drugi w czwartoligowych rozgrywkach. Szansa na kolejną zdobycz już w sobotę 3 września, kiedy to na GIEKSA Arenę zawita WKS 1957 Wieluń (godzina 17:00).

Zjednoczeni Stryków – GKS Bełchatów 0:3 (0:1)
Bramki: Przemysław Zdybowicz (6.), Artur Golański (72. - karny), Bartosz Bujalski (79.)

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Szymon Sarnik (77. Sebastian Ochocki), Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Mateusz Szymorek – Bartosz Bujalski (81. Damian Michalak), Artur Golański – Łukasz Wroński, Damian Warnecki (65. Bartłomiej Trzeboński), Tomasz Bąkowicz (65. Kamil Mizera) – Przemysław Zdybowicz (81. Dawid Woźniakowski)