BetCris IV Liga: GKS Bełchatów blisko awansu na szczebel centralny

Autor: | Zdjęcie: Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twitter

BetCris IV Liga: GKS Bełchatów blisko awansu na szczebel centralny - Zdjęcie główne

foto Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twitter

Sport W sobotnim hicie 37. kolejki Łódzkiej BetCris IV Ligi piłkarze liderującego stawce GKS-u Bełchatów rywalizowali na wyjeździe z RKS-em Radomsko, trzecim zespołem tabeli. Jak spisali się podopieczni Bogdana Jóźwiaka?

W Bełchatowie wszyscy zdawali sobie sprawę, że wynik potyczki w Radomsku może być decydujący w kontekście walki o awans do III Ligi. GKS przed tą kolejką miał tylko jeden punkt przewagi nad Widzewem II Łódź i jeśli gdzieś miał się potknąć na finiszu rozgrywek, to najprędzej właśnie w meczu przeciwko RKS-owi, który jesienią wygrał przy Sportowej 3 w stosunku 2:0.

Jak „Brunatni” poradzili sobie z presją, jaka na nich ciążyła? Na szczęście wysoka stawka nie spętała nóg bełchatowianom, którzy już na przerwę schodzili z prowadzeniem 1:0. Na listę strzelców w 26. minucie wpisał się niezawodny Łukasz Wroński. W 68. minucie ten sam zawodnik popisał się prostopadłym zagraniem do Przemysława Zdybowicza, który nie zmarnował doskonałej sytuacji i podwyższył na 2:0.

Więcej goli w Radomsku nie zobaczyliśmy, a to oznacza, że GKS Bełchatów odniósł trzydzieste drugie zwycięstwo w sezonie 2022/23 i zachował pozycję lidera przed ostatnią serią gier! Pisząc krótko, Biało-Zielono-Czarni są już tylko o jeden krok od awansu na szczebel centralny.

RKS Radomsko – GKS Bełchatów 0:2 (0:1)
Bramki: Wroński (26.), Zdybowicz (68.)

W ostatniej serii gier Łódzkiej BetCris IV Ligi Biało-Zielono-Czarni podejmą na GIEKSA Arenie drużynę Zrywu Wygoda, jedną z najsłabszych w stawce. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 17:00 w sobotę 24 czerwca. Zwycięstwo w tym pojedynku będzie równoznaczne z awansem.