Bełchatowianin Michał Stawicki dwukrotnym Mistrzem Europy. O krążki walczył w parze z Joanną Mazur

Sport Joanna Mazur, wraz ze swoim przewodnikiem, pochodzącym z Bełchatowa Michałem Stawickim zdobyli dwa złote medale na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. Para stanęła na najwyższym stopniu podium w biegach na 1500 i 400 metrów.

Od 1 do 5 czerwca na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbywały się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Polacy poradzili sobie świetnie, zdobywając w sumie 49 medali. Do tego sukcesu przyłożyła się para Joanna Mazur oraz jej przewodnik – bełchatowianin Michał Stawicki.

Sportowcy wywalczyli dwa złote medale – na dystansach 400 oraz 1500 metrów w kategorii T11 (osoby niewidome lub słabo widzące). W rozmowie z Polską Agencją Prasową opowiedzieli o swojej strategii – jak mówią, jest bardzo prosta.

- Jesteśmy tylko my, biegniemy w takim przysłowiowym tunelu, w którym się poruszamy i chcemy jak najszybciej go przebiec i wygrać – mówiła Joanna Mazur.

Michał Stawicki dodał, że Mistrzostwa Europy to jedynie przystanek. Prawdziwym wyzwaniem mają być zbliżające się igrzyska w Tokio.

- Przed nami teraz etap pracy specjalistycznej. Jest to przyjemniejsza część treningu. Przerwy wydłużają się, odcinki skracają, biegamy coraz szybciej. Wszystko po to, by w Tokio świętować kolejne sukcesy — powiedział Michał Stawicki.

Paraolimpiada w Japonii rozpocznie się 24 sierpnia, rywalizacja potrwa aż do 5 września.