Aleksandra Gaworska wicemistrzynią świata!

Aleksandra Gaworska wicemistrzynią świata!  - Zdjęcie główne

Sport Niedziela na Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham jest bardzo udana dla biało-czerwonych. Najpierw srebro w biegu na 1500 metrów wywalczył Marcin Lewandowski, a chwilę później medal w tym samym kolorze zdobyła żeńska sztafeta w biegu 4x400 metrów. W jej składzie znalazła się bełchatowianka Aleksandra Gaworska.

Wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego pobiegła na trzeciej zmianie i wraz z koleżankami ustanowiła nowy rekord naszego kraju (3:26,09). Polki praktycznie przez cały dystans zajmowały trzecią pozycję i z takim też rezultatem zameldowały się na mecie.

Jako pierwsze wpadły na nią Amerykanki, które wyprzedziły Jamajki. Ostatecznie jednak druga z tych sztafet została zdyskwalifikowana i biało-czerwone mogą cieszyć się nie z brązowego a ze srebrnego medalu LHMŚ w Birmingham.

Tym samym nasze lekkoatletki poprawiły wynik z zeszłorocznych mistrzostw na otwartym stadionie, kiedy to w Londynie zajęły trzecie miejsce za reprezentantkami Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

W składzie obu medalowych sztafet znalazła się bełchatowianka Aleksandra Gaworska. Poza nią w finałowym biegu Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham zobaczyliśmy Justynę Święty-Ersetic, Patrycję Wyciszkiewicz i Małgorzatę Hołub-Kowalik.