Reklama

Zrozumienie propozycji ulepszenia Bitcoina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zrozumienie propozycji ulepszenia Bitcoina - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Fakt, że Bitcoin przewyższa konwencjonalne systemy walutowe w różnych parametrach, nie oznacza, że wszystko jest doskonałe. Każdy kawałek technologii musi stale przechodzić ulepszenia, aby działał lepiej. Technicznie można określić te ulepszenia jako upgrade (aktualizacje).

Każdy może uaktualnić część technologii, jeśli ma legalne upoważnienie od oryginalnego właściciela. Bitcoin jest oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym, ponieważ jego twórca udostępnił go wraz z kodem źródłowym. Każdy inżynier oprogramowania, który rozumie język, może ulepszyć BTC lub dodać więcej funkcji.
Poza dodaniem nowych funkcji i osiągnięciem niesamowitej wydajności, ulepszenia Bitcoin zwiększają bezpieczeństwo i sprawiają, że oprogramowanie jest kompatybilne z innymi platformami. Jest to łatwe i szybkie, jeśli część technologii należy do jednego podmiotu. W takim przypadku główny inżynier lub menedżer zaleca niezbędne zmiany, a zespół ds. rozwoju oprogramowania pracuje nad nimi natychmiast. Stronie internetowej, takie jak bitcoin luka, pomogą Ci zrozumieć wyzwania rynkowe i pomogą Ci inwestować w różne kryptowaluty.
Rzeczy są po prostu nieco odmienne w przypadku ulepszeń Bitcoin. Na przykład, ta kryptowaluta nie ma centralnego organu kontrolującego ją. Poza tym Bitcoin nie należy do jednej osoby, ale do światowej społeczności. Dlatego wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany na platformie trwa stosunkowo długo, ponieważ społeczność musi się najpierw na to zgodzić.
Przynajmniej większość musi poprzeć proponowane zmiany, jeśli nie wszyscy. Dlatego musisz zrozumieć koncepcję stojącą za propozycjami ulepszeń Bitcoin (BIP) i jak one działają. Poniżej znajdują się wszystkie rzeczy, które powinieneś wiedzieć o ulepszeniach BIP.

Czym są ?
Bitcoin Improvement Proposals (BIPs) to oficjalne zalecenia mające na celu ulepszenie sieci BTC. Niektóre z BIPów wpływają na podstawową platformę, czyli blockchain. Z drugiej strony, niektóre BIP dotykają tylko peryferyjnych sieci komplementarnych składających się z różnych dostawców usług cyfrowych. Co ważne, Propozycje Ulepszenia Bitcoina kierują jedynie samym procesem ulepszania.

Dlaczego BIP są tak ważne?
Otóż społeczność Bitcoina zawsze chce osiągnąć dwa podstawowe cele. Pierwszym z nich jest przekonanie reszty świata, że platforma jest bezpieczna i przestrzega ustalonych podstawowych standardów monetarnych. Drugim istotnym celem społeczności Bitcoin jest uczynienie sieci bezpieczną i utrzymanie reputacji, na którą do tej pory zapracowała. 
Propozycje ulepszeń Bitcoin zapewniają, że każdy udziałowiec bierze udział w procesie aktualizacji bardziej efektywnie. Pokonują wyzwania decentralizacji i dopuszczają tylko propozycje ulepszeń warte przejścia. Tak więc, w prostych słowach, BIPy są doskonałymi praktykami koordynacji projektu. Umożliwiają członkom społeczności BTC kolektywne ulepszanie sieci i osiąganie pożądanych celów.

Opanowanie procesu tworzenia BIPów
Wszyscy członkowie społeczności Bitcoin mają równe prawa. Nie mamy szefów ani administratorów. Dlatego każdy korzystający z sieci może zasugerować ulepszenie. Proces rozpoczyna się, gdy członek składa propozycję ulepszenia na liście mailowej społeczności Bitcoin. Na tym etapie oferta jest jeszcze nieformalna i przechodzi różne oceny ze strony społeczności.
Rolą projektanta propozycji ulepszenia jest zaangażowanie użytkowników i przekonanie ich do jej poparcia. Na przykład, można zaproponować dodatkowe środki bezpieczeństwa dla wysoce renomowanych giełd kryptowalutowych. Następnie propozycja przechodzi do katalogu repozytorium BIPs w celu zatwierdzenia, jeśli uzyska wystarczające poparcie społeczności Bitcoin. 
Propozycja poprawy otrzymuje również numer rejestracyjny (np. BIP-XXX) i staje się oficjalna. Jeśli jednak większość członków nie zatwierdzi rekomendacji, wraca ona na listę mailową do dalszej oceny i poprawy. A to może trwać lata lub nawet miesiące, w zależności od różnych czynników. 

Przemyślenia końcowe
Oprogramowanie podstawowe Bitcoina działa na wielu komputerach na całym świecie, zorganizowanych w węzły sieci. Wersja oprogramowania jest taka sama na wszystkich komputerach, co daje im równe uprawnienia w sieci. Jak każda inna aplikacja, Bitcoin potrzebuje ciągłych aktualizacji, aby uczynić go bardziej wydajnym i bezpiecznym. 
Propozycje aktualizacji pochodzą od członków społeczności w postaci Bitcoin Improvement Proposals (BIPs). Aby dany BIP przeszedł, wszyscy lub większość członków społeczności Bitcoin musi go przedyskutować i zatwierdzić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE