Reklama

Wyroby POM Augustów – funkcjonalne maszyny rolnicze

Opublikowano:
Autor:

Wyroby POM Augustów – funkcjonalne maszyny rolnicze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Obecnie większość polskich gospodarstw rolnych jest mocno zautomatyzowana. Rolnicy korzystają z przeróżnych maszyn i narzędzi, które znacząco ułatwiają im uprawę ziemi i hodowle zwierząt. Maszyn rolnicze pozwalają usprawnić proces zasiewu, kontrolowania, nawożenia, zbierania, transportowania, sortowania, w nawet sprzedaży płodów rolnych.

Rolnicy coraz rzadziej kupują maszyny używane, większość gospodarzy stawia na nowoczesne urządzenia rolnicze. Najczęściej spotkać można w gospodarstwach rolnych maszyny, takie jak: traktory, kombajny, pługi, przenośniki i inne. Nowe urządzenia rolnicze są doceniane za wygodę, niezawodność i funkcjonalność. Trzeba jednak podkreślić, że ich zakup oraz koszta eksploatacji to niemały wydatek.

Współcześnie wielu rolników korzysta z dotacji unijnych, dzięki którym dysponuje wystarczającym budżetem i swobodnie może zakupić nowe maszyny rolnicze do swojego gospodarstwa. Rolnicy bardzo często wybierają maszyny rolnicze pochodzące od polskich producentów np. POM Augustów.

O czym warto pamiętać kupując nową maszynę rolniczą?

Każdy zakup maszyny rolniczej (nowe i używane) powinien być poprzedzony kontrolą i oceną funkcjonowania urządzenia. Należy, zatem dokładnie przyjrzeć się kryteriom technicznym, eksploatacyjnym oraz ekonomicznym maszyny. Trzeba pamiętać, aby wybierać urządzenia o odpowiednim modelu, który będzie pasował do wielkości produkcji realizowanej w gospodarstwie rolnym. Kupując maszynę rolniczą powinniśmy dobrać jej moc oraz konstrukcję właściwie do zapotrzebowania dodatkowych maszyn i narzędzi, które są już na stanie gospodarstwa np. ciągnik pasujący do przenośnika pneumatycznego. Najlepszym rozwiązaniem jest dobranie mocy silnika w sposób gwarantujący uzyskanie stopnia wykorzystanie jego mocy znamionowej na poziomie około 90%. Maszyny wyposażone w silniki o mniejszej mocy zazwyczaj wykazują dużo wyższe jednostkowe zużycie paliwa.

Funkcjonalne maszyny rolnicze – POM Augustów

Obecnie wielu rolników czerpie korzyści finansowe z dotacji unijnych, głównie dzięki nim zakupuje nowe maszyny rolnicze i usprawnia swoje gospodarstwa. Gospodarze bardzo chętnie wybierają urządzenia rolnicze pochodzące od polskiego producenta - POM Augustów.

POM Augustów jest rozpoznawalnym producentem maszyn rolniczych i komunalnych w Polsce. Wyroby od POM Augustów sprzedawane są przez licznych dealerów i eksportowane do ponad 20 krajów. POM Augustów stale się rozwija, zakupuje nowoczesne roboty spawalnicze i korzysta z dotacji unijnych przeznaczonych na poprawę technologii. Innowacyjne rozwiązania oraz rozbudowane zaplecze produkcyjne umożliwiają tworzenie funkcjonalnych, niezawodnych maszyn rolniczych, które podbijają serca polskich i zagranicznych klientów.

Wśród najbardziej docenianych maszyn rolniczych produkowanych przez POM Augustów znajdują się:

  • Urządzenia pompujące do cieczy – najczęściej pompa wykorzystywana jest do wypompowywania gnojowicy, wody lub innych mieszanin. Pompa działa sprawnie przy mieszaninach, które nie zawierają zanieczyszczeń stałych (maksymalny wymiar zanieczyszczeń to 15 mm). Bardzo często używana jest w małych i średnich gospodarstwach rolnych.
  • Przenośniki ślimakowe ( z napędem elektrycznym lub hydraulicznym) – urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach rolnych zajmujących się uprawą zbóż. Służą do przemieszczania różnego rodzaju ziarna i nasion zbóż oraz wszelkich materiałów sypkich. Sprawdzają się na niewielkich odległościach do załadunku silosów, rozsiewaczy, siewników lub do napełniania worków.
  • Przenośniki pneumatyczne (z napędem ciągnika lub elektryczne) – przenośniki ssąco-tłoczące używane są do transportowania ziarna zbóż w kierunku poziomym i pionowym. Sprawdzają się również przy licznych pracach załadunkowych (rozładunek ziarna z pryzmy, zbiorników zbożowych lub silosów).
  • Rozsiewacze nawozów – pomaga wysiać różnego rodzaju nawozy mineralne np. granulowane, pyliste, mieszanki nawozowe lub wapno nawozowe. W zależności od modelu rozsiewacze sprawdzą się na polach uprawnych, plantacjach, łąkach oraz w sadach.
  • Brony – najczęściej używane są do wyrównywania powierzchni po orce, przykrywania nasion, rozbijania i kruszenia brył, niszczenia wschodzących chwastów, rozłogów perzu i innych prac polowych.
  • Separatory do ziarna – używane są w celu oczyszczania ziaren zbóż i nasion roślin strączkowych z lekkich zanieczyszczeń. Pozwalają prawidłowo przygotować płody rolne do magazynowania, transportowania lub suszenia.
  • Rozdrabniacze bijakowe – urządzenia wykorzystywane do rozdrabniania ziaren popularnych zbóż i nasion z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt hodowlanych. Najczęściej używane są w

małych gospodarstw rolnych.

  • Zaprawiarki do nasion – kompatybilne z każdym przenośnikiem ślimakowym od POM Augustów. Gwarantują równomierne i precyzyjne zaprawianie z możliwością regulacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE