Reklama

Wyposażenie biura – jaki sprzęt do firmy wybrać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyposażenie biura – jaki sprzęt do firmy wybrać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Na wydajną i sprawną pracę wpływ ma nie tylko profesjonalny zespół pracowników, ale również odpowiedniej jakości wyposażenie. Dobrej klasy urządzenia pomagają w szybszym i skuteczniejszym wypełnianiu obowiązków, a także zwiększają komfort pracy.

Komputer, drukarka czy router to obowiązkowe wyposażenie każdego biura. A jakie inne sprzęty pomogą w codziennej pracy specjalistom? Sprawdź, jakie urządzenia warto mieć w firmie.

Bindownica do biura

Bindownice to praktyczne maszyny, które służą do oprawiania papieru w folię. Dzięki temu dokumenty stają się trwalsze, są chronione np. przed zalaniem czy popisaniem, a jednocześnie zyskują na wyglądzie. To bardzo polecane rozwiązanie dla każdej firmy, w której drukowane są ważne dokumenty czy prezentacje w formie papierowej. Szeroki wybór rodzajów i modeli bindownic umożliwia dopasowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Wybierając bindownicę, zwróć przede wszystkim uwagę na tworzywo, z jakiego została ona wykonana. Materiał produkcji informuje bowiem o odporności na uszkodzenia mechaniczne, którą charakteryzuje się dany produkt. Ze względu na wysoką wytrzymałość polecanym wyborem jest bindownica metalowa.

Ważnym parametrem jest też rodzaj oprawy dokumentów. Możesz zdecydować się na bindownice grzebieniowe (zwane też bindownicami do kalendarzy), kanałowe oraz spiralowe.

Niszczarka do dokumentów

Poza bindowaniem dokumenty trzeba też niekiedy niszczyć. Zamiast rozdzierać je ręcznie na kawałki, lepszym wyborem jest skorzystanie z profesjonalnej niszczarki. Dobrej jakości sprzęt pozwala szybko pozbyć się zbędnych papierów, a jednocześnie zabezpieczyć znajdujące się na nich dane przed niepowołanym dostępem.

Wybierając niszczarkę, zwróć uwagę na Stopień Tajności urządzenia. Modele DIN1 są przeznaczone do zastosowań domowych. Tną paski o szerokości 12 mm. DIN2 i DIN3 to sprzęty służące do niszczenia poufnych materiałów, a DIN4, DIN5 i DIN6 – materiałów tajnych.

Innymi istotnymi parametrami są też: pojemność kosza (im większa, tym rzadziej można go opróżniać) oraz liczba niszczonych kartek (im jest ona wyższa, tym szybciej można zniszczyć duże ilości dokumentów). Dobrze, aby w niszczarkach znalazły się też funkcje zabezpieczenia przed przegrzaniem i automatycznego startu/stopu.

Filtr prywatyzujący

Kolejnym przydatnym, choć niezbyt popularnym akcesorium, jest filtr prywatyzujący. To urządzenie nakładane na monitor komputera bądź laptopa, które sprawia, że obraz pojawiający się na ekranie jest widoczny tylko dla osoby spoglądającej na niego z przodu. Rozwiązanie to pozwala chronić dane firmowe i osobowe. Filtry są szczególnie przydatne w przypadku osób mobilnych, które często zabierają komputer lub tablet do klienta. Pozwalają chronić zawartość urządzenia przed niepowołanymi osobami znajdującymi się w pobliżu. Są wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego z powłoką zaczerniającą widok monitora z boku, która jednocześnie zapewnia dobrą widoczność dla osób patrzących z przodu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE