Reklama

Wypadek samochodowy w Londynie — jak uzyskać odszkodowanie?

Opublikowano:
Autor:

Wypadek samochodowy w Londynie — jak uzyskać odszkodowanie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości

Wypadki samochodowe są niezwykle częste, więc warto wiedzieć, co zrobić, gdy jest się uczestnikiem wypadku. Na szczęście w Londynie, jak i w całej Wielkiej Brytanii, obowiązuje prawo do ubiegania się o odszkodowanie, jeśli nie ponosimy całościowej winy za wypadek, w którym braliśmy udział. Jak uzyskuje się odszkodowania w Londynie?

Na miejscu wypadku

Zanim złożymy wniosek o odszkodowanie, dobrze jest zebrać wszelkie niezbędne dowody, które mogą pomóc w naszej sprawie. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, to uzyskać dane sprawcy (oczywiście mowa o przypadku, w którym nie ma potrzeby udzielania uczestnikom wypadku niezbędnej pierwszej pomocy). Jeśli będzie to utrudnione, to zapiszmy, chociaż numer rejestracyjny pojazdu. Niektóre osoby nie chcą współpracować i nie podają swoich danych – nie warto się wtedy wykłócać, lepiej po prostu spisać tablicę rejestracyjną i skontaktować się ze swoją firmą ubezpieczeniową.

Następnie należy udokumentować zdarzenie. Dobrze także o wypadku powiadomić policję, która sporządzi raport policyjny z wypadku. Na własną rękę możemy nagrać film wideo i zrobić zdjęcia z miejsca zdarzenia – uszkodzenia ciała oraz pojazdów. Bardzo ważne, aby na zdjęciach uszkodzonych pojazdów pojawiły się także ich numery rejestracyjne, aby nie było żadnych wątpliwości.

Składanie wniosku o odszkodowanie

Wniosek o odszkodowanie można złożyć z pomocą swojej firmy ubezpieczeniowej lub skierować się po pomoc do firmy odszkodowawczej, takiej jak Insito Odszkodowania, która zatrudnia pracowników posługujących się językiem polskim. Zostaniemy wówczas wdrożeni w procedury działania sprawy o odszkodowanie.

Ile mogą kosztować usługi firmy zewnętrznej?

Nie bójmy się, że nie będzie nas stać na profesjonalne usługi firmy odszkodowawczej. W większości takie firmy działają na zasadach „No Win, No Fee”, co oznacza, że płatność następuje dopiero po wygraniu sprawy – w razie porażki nie ponosimy żadnych kosztów. Korzystając z usług firmy zewnętrznej, nie musimy się martwić o przebieg sprawy. W interesie firmy odszkodowawczej będzie to, aby uzyskać jak najwyższą sumę rekompensaty, ponieważ ich zarobek stanowi odpowiedni procent owej sumy, który wskazano w umowie. Według prawa nie może on jednak wynosić więcej niż 25% przyznanej nam sumy.

Po co korzystać z pomocy firmy zewnętrznej?

Głównym zadaniem firmy odszkodowawczej jest wykazanie winy sprawcy. Na szczęście jeśli chodzi o wypadek samochodowy, to z reguły jasne jest, kto ponosi odpowiedzialność. Dlatego sprawy o odszkodowanie za wypadek samochodowy są uznawane za jedne z najprostszych i najszybszych do rozwiązania. Jednak główną zaletą korzystania z firmy odszkodowawczej jest to, że po zleceniu sprawy możemy zająć się powrotem do zdrowia i nie zaprzątać sobie głowy formalnościami. Dodatkowo wsparcie podczas trwania sprawy nie ogranicza się do wymiany pism. Firma odszkodowawcza zawsze podejmuje inicjatywę, by zorganizować komisję lekarską, wycenę szkód pojazdu, a także jeśli wymaga tego sytuacja: lawetę, samochód zastępczy, fizjoterapię czy dodatkowe badania medyczne. Otrzymamy więc kompleksową pomoc.

Na jakiej podstawie wylicza się wysokość odszkodowania?

Wysokość odszkodowania zależy od okoliczności wypadku, a także poniesionych przez osoby poszkodowane strat – emocjonalnych, fizycznych oraz materialnych. Każdy wypadek jest inny, dlatego nie da się wskazać jednoznacznie, na jaką rekompensatę można liczyć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE