Reklama

Wygoda oraz ergonomia czy elegancki, niebanalny wygląd? Jedno nie wyklucza drugiego!

Opublikowano:
Autor:

Wygoda oraz ergonomia czy elegancki, niebanalny wygląd? Jedno nie wyklucza drugiego! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Znane porzekadło mówi, że zwyczajnie nie można mieć wszystkiego. Cóż, w pewnych dziedzinach życia na pewno jest to zgodne z prawdą – ale w sprawie mebli i wyposażenia wnętrz już dawno straciło na aktualności. Profesjonalni designerzy biorą pod uwagę całościowe wrażenia przyszłych użytkowników, nie tylko te estetyczne. Dlatego ich zrealizowane pomysły coraz częściej opuszczają branżowe wystawy i trafiają pod domowe strzechy. Odrobina ekstrawagancji plus odczuwalna poprawa komfortu to dobre uzasadnienie dla ciut większego niż zwykle wydatku.

Zadanie projektantów mebli nie polega na tworzeniu dziwadeł, tylko stylowego, funkcjonalnego sprzętu

Nie da się ukryć, że designerskie fotele, krzesła, stoły, kanapy czy elementy typowo ozdobne są droższe od bardziej tradycyjnego wyposażenia. I tak właśnie powinno być, przecież nabywcy wzbogacają się o coś naprawdę wyjątkowego, wciąż stosunkowo rzadko spotykanego. Ponadto różnica w cenie w sumie nigdy nie będzie na tyle duża, aby mówić o wyrzucaniu pieniędzy w błoto. Branżowi eksperci ze sklepu Malo Design zauważają, że pod względem odczuć z użytkowania te nietypowe meble w ogóle nie ustępują sprzętom zaprojektowanym ściśle pod kątem wygody. Klienci nie muszą wybierać, na czym bardziej im zależy, bo spokojnie mogą sobie zapewnić i przyjemny relaks, i zwyczajnie „fajne” dodatki do wzbogacenia domowego wnętrza. A wszystko dzięki jednej rzeczy.

 

W schowroomach często można „wypróbować” upatrzone modele przed podjęciem ostatecznej decyzji

Zdjęcia produktów w sklepach internetowych – przynajmniej tych bardziej renomowanych – wiernie oddają realny wygląd oglądanych mebli. Jak jednak ocenić, czy ten niebywale efektowny, głęboki fotel faktycznie okaże się wystarczająco komfortowy? Trzeba albo poczekać na kolejny krok w rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości, albo wstać sprzed ekranu i udać się osobiście do salonu meblowego. Będąc w showroomie nie zaszkodzi wypróbować kilku egzemplarzy, aby wybrać optymalny dla siebie. Oczywiście pozostaje również skorzystanie z prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, w ciągu 14 dni od dostarczenia zamówionego mebla. Aczkolwiek przedstawiciele Malo Design twierdzą, że jakiekolwiek zwroty designerskich sprzętów zdarzają się nawet „rzadziej niż od święta”. Taki stan rzeczy chyba najlepiej świadczy o tym, że wraz z atrakcyjnym wyglądem idą także przydatne cechy użytkowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE