Reklama

Wapno dla dziecka: kiedy pomoże i jak dawkować?

Opublikowano:
Autor:

Wapno dla dziecka: kiedy pomoże i jak dawkować? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wapno stanowi bardzo popularny oraz powszechny środek leczniczy, który może być stosowany w leczeniu dzieci. Wapno podaje się w wielu dolegliwościach chorobowych występujących u dzieci. Dzięki dużej dostępności różnorodnych form wapna aplikacja leku jest prosta, nawet w przypadku bardzo małych dzieci. Można wybierać spośród tabletek, syropu, tabletek musujących, a także kropelek dla najmłodszych dzieci.

Skuteczne preparaty z wapnem dla dzieci

Preparaty wapnia polecane są dla dzieci w przypadku wielu nieprawidłowości. Może to być między innymi przeziębienie, grypa, infekcja górnych dróg oddechowych, ale także alergia. W przypadku uczuleń - dzieci mogą profilaktycznie otrzymywać dawki wapnia. W przypadku starszych dzieci jest to 1000 mg na jedną dawkę, natomiast dla dzieci w wieku od roku do trzech lat dawka wapna to 700 mg. Jest to wskazne także w sytuacji, kiedy dochodzi do zaostrzenia objawów alergii. Dzięki suplementacji wapna oraz uzupełnianiu jego poziomu w organizmie wzmacnia się także odporność kości. Tym samym zmniejsza się ryzyko złamań kości, a także innych urazów szkieletowych. Wapno należy podawać dzieciom także w sytuacji, kiedy stosowana jest dieta bezmleczna. Doskonałej jakości wapno dla dzieci na Wapteka dostępny jest zarówno w formie tabletek musujących, kropli, ale także syropu.

Formy wapnia stosowane u dzieci

Najczęściej u dzieci stosuje się wapno w formie laktoglukonianu wapnia. Jest on pierwiastkiem chemicznym, występującym w organizmie człowieka. Jednocześnie jest niezbędny do tego, aby umożliwić utrzymuje równowagi wodno-elektrolitowej. Dodatkowo laktoglukonian wapnia stanowi jeden z najważniejszych składników kości. Bezpośrednio wpływa na prawidłowe przewodzenie nerwowe, a także odgrywa kluczową rolę podczas kurczenia się mięśni. Wykazuje także silne działanie przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Dzięki temu jest bardzo skuteczny podczas walki z infekcjami, a także uczuleniami i alergią. Podczas leczenia dolegliwości alergicznych takich jak kaszel, wysypka, obrzęki, katar, łzawienie oczu – zastosowanie wapna jest prostym i skutecznym rozwiązaniem. Dzięki temu można szybko pozbyć się wszystkich dolegliwości.

Najlepsze wapno dla dziecka

Preparaty z wapniem dostępne są już dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Jednakże wapno można także podawać młodszym dzieciom. Jednak wówczas powinno być to pod ścisłą kontrolą lekarza. Podczas wyboru preparatu dla małego dziecka konieczne jest sprawdzenie etykiety, a także zapoznanie się ze składem produktu. Na ulotce dołączonej do opakowania odnaleźć można także szereg informacji dotyczących dawkowania produktu. Najczęściej jest to 1000 mg na dobę dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Jeżeli wapno ma być wykorzystywane w leczeniu alergii wówczas warto wybierać produkty, które zawierają dodatkowo cynk oraz kwercetynę.

Substancje te działają pomocniczo podczas zwalczania dokuczliwości alergii. Natomiast wapno w leczeniu przeziębienia powinno być wzbogacone o witaminę C lub opcjonalnie wyciąg z malin. Tabletki musujące można stosować nawet trzy razy na dobę.

Skuteczne wapno dla małego dziecka

Dzięki dużej różnorodności produktów zawierających wapno można wybierać nie tylko dodatkowe składniki czynne, lecz także smaki. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, gdyż wówczas dziecko chętniej przyjmuje lek. Dlatego warto zadbać aby produkt miał smak dopasowany do preferencji dziecka. Jednocześnie należy zadbać o prawidłową suplementację witaminy D3. Wynika to między innymi z coraz częściej spotykanych niedoborów tej właśnie witaminy wśród dzieci. Dodatkowe informacje na temat zastosowania wapna u dzieci sprawdź na blogu Wapteka.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE