Reklama

Transakcje międzynarodowe w kryptowalutach | Czy są korzystniejsze niż przelewy SWIFT?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Transakcje międzynarodowe w kryptowalutach | Czy są korzystniejsze niż przelewy SWIFT? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Codziennie wykonuje się miliony przelewów międzynarodowych zarówno w biznesie, jak i między osobami prywatnymi. O ile obecnie jest to dużo łatwiejsze niż kilka lat temu, większość osób decyduje się na skorzystanie z usług bankowych lub innych instytucji finansowych, które oferują przelewy w walutach krajowych. W związku z pozornym brakiem alternatyw dla tego rodzaju transakcji, osoby zlecające przelewy godzą się na długie czasy transakcji, zawiłe procedury lub wysokie prowizje - w najgorszym wypadku na wszystko na raz.

W tym artykule, przygotowanym przez ekspertów rynku kryptowalut ze strony Bitcoin Code, przyjrzymy się niezwykle atrakcyjnej alternatywie dla międzynarodowych przelewów bankowych - transakcji w kryptowalutach.

Krótko o kryptowalutach

Aby zrozumieć różnicę między standardowymi przelewami międzynarodowymi a tymi w walutach cyfrowych, warto poznać specyfikę kryptowalut, która jest odmienna od walut krajowych. Przede wszystkim, nad kryptowalutami nie ma władzy żaden bank, rząd czy instytucja. Cały proces wydobywania kryptowalut oraz wszystkie transakcje odbywają się w internetowej sieci blockchain, która zapewnia ich przejrzystość i nienaruszalność.

Cechy przelewów międzynarodowych w kryptowalutach

Przelewy międzynarodowe w kryptowalutach mają wiele zalet. To właśnie dzięki szczególnym cechom transferów w walucie cyfrowej, są one coraz częściej wybierane przez firmy i osoby prywatne. Do najważniejszych cech transferów w kryptowalucie można zaliczyć:

 

  1. Szybki czas transakcji.

Wszystkie przelewy międzynarodowe z jednego portfela kryptowalutowego na inny odbywają się zdalnie. W przeciwieństwie do przelewów bankowych, które także można wykonać przez Internet, księgowanie transakcji nie jest uzależnione od godzin pracy banków i instytucji finansowych. Odbywa się ono w czasie od kilku sekund do maksymalnie kilku minut od momentu rozpoczęcia przelewu. Nie jest niespodzianką, że na niektóre przelewy międzynarodowe trzeba czekać nawet do kilkunastu dni - przelewy w walucie cyfrowej skutecznie rozwiązują ten problem.

 

  1. Oszczędność na prowizjach.

Dzięki temu, że transakcje kryptowalutowe odbywają się z pominięciem wszelkich instytucji i banków, do przelewów nie są naliczane żadne dodatkowe prowizje, oprócz niewielkich opłat za przelew, które jednak są nieporównywalnie niższe. To właśnie możliwość zaoszczędzenia milionów dolarów na prowizjach za przelewy międzynarodowe, skłoniła Salwador do przyjęcia Bitcoina, jako swojej oficjalnej waluty krajowej we wrześniu 2021 roku.

 

  1. Bezpieczeństwo

Wszystkie przelewy kryptowalutowe odbywają się w sieci blockchain. Gwarantuje ona przejrzystość, anonimowość, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Nikt niepowołany, nie będzie mógł uzyskać dostępu do szczegółów transakcji, a każdy podejrzany ruch zawsze będzie łatwy do wyśledzenia.

 

  1. Szeroka dostępność.

Przelewu środków w kryptowalucie można dokonać za pomocą urządzenia mobilnego lub komputera. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przesłać środki w dowolnym miejscu i czasie, a jedyne, co jest niezbędne to połączenie z Internetem.

 

  1. Mało skomplikowany proces.

Przed dokonaniem pierwszego przelewu w kryptowalucie, należy pobrać odpowiednią aplikację lub otworzyć swój portfel z walutą cyfrową w przeglądarce internetowej. Później, wystarczy tylko podążać za wskazówkami, które wyświetlą się na ekranie. Status transakcji można w dowolnej chwili skontrolować.

Przelewy międzynarodowe w kryptowalutach w biznesie

Świat biznesowy posiada swoje własne prawa, a przelewy międzynarodowe są tu wykonywane nadzwyczaj często. Firmy dbają o to, aby transakcje były przeprowadzane z zachowaniem bezpieczeństwa oraz w sposób szybki, a także przy możliwie jak najniższych kosztach. Przelewy międzynarodowe w kryptowalutach doskonale odpowiadają na te potrzeby, dlatego coraz więcej globalnych korporacji, takich jak IBM decyduje się na skorzystanie z tej opcji.

 

Jakie korzyści mogą czerpać firmy z międzynarodowych przelewów kryptowalutowych?

  • obniżenie kosztów transakcji, dzięki uniknięciu dodatkowych opłat i prowizji, które zwykle są pobierane przez banki
  • intuicyjne procesy transferu pieniędzy, które mogą być przeprowadzane zdalnie, także za pomocą urządzeń mobilnych
  • jeszcze szybsze przelewy, nawet w kilka sekund, również w poza godzinami pracy, w weekendy i święta - w transakcje nie są zaangażowani żadni pośrednicy i nie są one uzależnione od stref czasowych
  • zachowanie najwyższego bezpieczeństwa przelewów dzięki technologii blockchain.

 

Mocną stroną przelewów kryptowalutowych dla firm jest możliwość połączenia wszystkich tych zalet w jedno. W przypadku tradycyjnych przelewów bankowych wręcz niemożliwe jest znalezienie oferty, która spełniałaby wszystkie powyższe punkty, dość kluczowe jeśli chodzi o efektywne prowadzenie biznesu z partnerami z innych krajów.

Wykorzystanie możliwości, jakie dają kryptowaluty w prowadzeniu własnego biznesu, stwarza wiele szans, ale również wyzwań. Z jednej strony, możliwość korzystania z kryptowaluty może ułatwić i usprawnić wiele procesów, z drugiej strony waluty cyfrowe wciąż się rozwijają, dlatego nie sposób jest zrozumieć wszystkich zagrożeń, jakie niesie ze sobą postępująca technologia. Firmy, które decydują się na korzystanie z kryptowalut, powinny dobrze rozważyć tę opcję, z głębokim zrozumieniem jej mocnych i słabych stron.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE