Reklama

Szybki sposób na nowoczesne ogrzewanie w domu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szybki sposób na nowoczesne ogrzewanie w domu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Ciepło w domu na całej powierzchni podłogi – kto nie marzył kiedyś o takim udogodnieniu, zwłaszcza podczas mroźnych dni. Teraz, dzięki postępowi technologicznemu, zainstalowanie ogrzewania podłogowego, nawet w wykończonym mieszkaniu jest prostsze, niż mogłoby się wydawać

Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod panele – prościej się już nie da

To, na co powinniśmy zwrócić uwagę to gotowe systemy przeznaczone do tzw. suchego montażu, czyli mówiąc prościej – nie wymagające żadnych przeróbek, kucia posadzki ani wiercenia dziur. Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod panele to prostota w najlepszym tego słowa znaczeniu. System składa się z gotowych elementów, które układa się niczym duże puzzle. Elementy grzejne rozprowadza się łatwo, dzięki wygodnej macie, umożliwiającej przy tym dopasowanie się do kształtów pomieszczenia. Serce układu, czyli przewody grzejne, przykrywa się panelami lub innym materiałem wykończeniowym, układanym na podłodze. Na zewnątrz pozostaje jedynie sterownik, posiadający najczęściej wbudowany termostat.

Podłogówka bez martwienia się o koszty

Nie da się ukryć, że taki system to nie tylko świetny sposób na odpicowanie własnego mieszkania, ale często także jedyna szansa na to, żeby cieszyć się zaletami, jakie daje ogrzewanie podłogowe. Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod panele może być zamontowane w niemal każdym domu i w każdym pomieszczeniu – nawet, jeśli na etapie budowy nie myśleliśmy wcale to takiej instalacji. Nie potrzeba rurek ukrytych w wylewce betonowej, rozdzielacza i pompy. Tu wszystko mamy w jednym i w dodatku – w bardzo atrakcyjnej cenie.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod panele – dla kogo?

Nie ma ściśle określonych kryteriów mówiących o tym, czy w danym wnętrzu można zamontować elektryczną podłogówkę, a w którym nie. Najważniejszy warunek, który trzeba spełnić to kwestia właściwego zasilania. Zwłaszcza, jeżeli chcemy mieć elektryczne ogrzewanie podłogowe pod panele na znacznej części naszego mieszkania. Rozbudowany system potrzebuje wydajnego zasilania i może się zdarzyć, że domowa instalacja nie da rady. W takim przypadku możemy albo zdać się na pomoc elektryka, albo zmienić projekt i zastosować elektryczne ogrzewanie podłogowe pod panele tylko na części podłogi – np. tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. W ten sposób zmniejszymy też rachunki prąd, choć nowoczesne systemy są energooszczędne i w połączeniu z zaawansowanym sterownikiem pozwalają na racjonalne gospodarowanie energią.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE