Reklama

Struktonit zdążył już znacznie zamieszać na rynku! Dlaczego warto postawić na dachówkę z włóknocementu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Struktonit zdążył już znacznie zamieszać na rynku! Dlaczego warto postawić na dachówkę z włóknocementu? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości W ostatnich latach na coraz większej liczbie dachów zaczęły pojawiać się dachówki wykonane ze struktonitu. Materiał ten zdobi nie tylko domy jednorodzinne, ale używany jest również przy renowacji obiektów historycznych. Czym dokładnie jest struktonit i dlaczego cieszy się obecnie tak dużą popularnością? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Włóknocement to synonim wytrzymałości. Właśnie z tego materiału produkowany jest struktonit

Nazwą struktonit określamy płytki dachowe produkowane z włóknocementu, czyli materiału kompozytowego powstałego z połączenia cementu, celulozy, wody oraz specjalnych włókien tekstylnych. Te ostatnie w znaczny stopniu wpływają na ostateczną trwałość produktu. Dzięki zastosowaniu włóknocementu dachówki, poza fenomenalną twardością, zyskują bogatą gamę dodatkowych właściwości. Przede wszystkim są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i działania czynników atmosferycznych (w tym na skrajne temperatury), a także wilgoć i różnego rodzaju zabrudzenia. Dachówki z włóknocementu są całkowicie niepalne, a to przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo pokrytego nimi obiektu. Dodajmy też, że dzięki niewielkim rozmiarom (30/30 cm) pozwalającym na bezproblemową obróbkę mechniczną ze struktonitem lubi pracować praktycznie każda firma dekarska.

 

Dachówka to również ozdoba. Dzięki struktonitowi każdy dach zyska drugie życie.

Długowieczność to oczywiście niejedyna zaleta dachówek wykonanych ze struktonitu, bowiem w parze z jakością idzie tu również niebanalna estetyka. Struktonit ma fakturowaną powierzchnię i w wyglądzie bardzo przypomina zdecydowanie droższy łupek. Za sprawą wspomnianej wielkości płytek, a także mnogości ich wzorów, włóknocementowe pokrycie można ułożyć go na dachu praktycznie w dowolnym wzorze – od krycia niemieckiego, przez podwójne, aż po woszczynowe i pętelkowe. Nic więc dziwnego, że elegancki, a jednocześnie przyciągający wzrok struktonit wykorzystywany jest na coraz większą skalę. Harmonijne układy dachówek zdobią zarówno dachy domów jednorodzinnych, jak i kościołów oraz kamienic. Choć nie tylko, bowiem płytki włóknocementowe równie dobrze sprawdzą się na elewacjach i kominach. O ile oczywiście postawimy na produkt o najwyższej jakości. Bogaty wybór płytek z włóknocementu renomowanej firmy Cedral posiada w swojej ofercie sklep polskiecentrumdachowe.pl, działający w branży już od wielu lat. Jego pracownicy służą swoim klientom również fachowym i kompleksowym doradztwem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE