Reklama

Stelaż regulowany — czy warto w niego zainwestować?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Stelaż regulowany — czy warto w niego zainwestować? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zanim zaczniesz przeszukiwać internet i różne poradniki, żeby wybrać materac, który jest wskazywany jako najważniejszy element łóżka, musisz najpierw zdecydować: stelaż regulowany czy nieregulowany? Decyzja ta jest niebywale ważna, ponieważ od niej zależy czy będziesz wybierać spośród materacy do stelaży regulowanych czy też nie. Poznaj rady i sugestie specjalistów w tej kwestii.

Na czym polega zdrowy sen?

Teoretycznie każdy z nas śpi, więc wydaje nam się, że do tego, aby spać, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. Ale czy na pewno? Czy zdarza Ci się spać 7-8 godzin, a i tak wstać niewyspanym? Zdarza się to niestety wielu z nas. Wpływ na jakość naszego snu ma np. stres, który odczuwamy w ciągu dnia, zbyt długie i często wpatrywanie się w ekrany (laptop, smartfon), przemęczenie lub drzemki w ciągu dnia.

Co może w łatwy sposób poprawić jakość snu i pomóc ci w wysypianiu się? Tak zwane zasady higieny snu, oto kilka z nich:

  1. unikaj drzemek w ciągu dnia,
  2. spędzaj krótki czas w łóżku,
  3. prowadź regularnu tryb życia,
  4. unikaj silnego światła wieczorem i ciemnych pomieszczeń w ciągu dnia.
Oczywiście na wygodę podczas snu ma ogromny wpływ materac, ale też dobrze dobrany stelaż. Zobacz, co możemy ci polecić, abyś odczuwał komfort podczas każdego odpoczynku.

 

Czy wybór stelaża jest aż taki ważny?

Zadaniem stelaża jest amortyzacja siły nacisku. Oddziałuje on bezpośrednio na materac, a więc i na nasze odczucia wygody. Stelaż ma wpływ na:

  • żywotność materaca,
  • prawidłową cyrkulację powietrza,
  • prawidłowe podparcie kręgosłupa,
  • właściwą stabilizację materaca w ramie łóżka.
Jest to pierwszy element, nad jakim powinieneś się dłużej zastanowić, bo od jego wyboru zależy też, jak często będziesz musiał wymieniać materac i jak komfortowo będziesz się czuł w swoim łóżku. Nawet jeżeli zainwestujesz duże pieniądze w najlepszy materac, a pominiesz wybór odpowiedniego stelaża, szybko przekonasz się, że materac nie spełnia prawidłowo swojej funkcji, bo nie ma dobrego wsparcia. Jeżeli zdecydujesz się na wybór stelaża regulowanego to zapewnisz sobie większą wygodę. Dzięki dobrej współpracy materaca ze stelażem, powierzchnia, na której śpisz będzie odzwierciedlała kształt ciała, nie powodując ucisku na mięśnie i stawy.

 

Stelaż regulowany — co musisz o nim wiedzieć

Stelaż regulowany może być manualnie lub elektrycznie, za pomocą pilota. Te regulowane elektrycznie mają możliwość ustawienia poziomu w kilku strefach na całej powierzchni, te, które reguluje się ręcznie, można ustawić w dwóch strefach: wezgłowiu i w okolicach stóp. Stelaże regulowane elektrycznie są droższe, ale jeżeli możesz sobie na to pozwolić pod względem finansowym, to polecamy, abyś wybrał z właśnie tej grupy. Wybrane modele pozwalają na regulację na wysokości odcinka lędźwiowo-krzyżowego, dzięki temu jeszcze lepiej materac, na którym śpisz, dopasuje się do zagłębień twojego ciała. Pozwalają one też na bardziej precyzyjne dopasowanie pozycji użytkownika.

Najpopularniejszy wybór wśród stelaży regulowanych to stelaż Duoflex KF. Jest on naszym numerem 1, ponieważ cena jest jak najbardziej adekwatna do jego jakości. Stelaż regulowany posłuży na długie lata. Ten polecany przez nas jest wykonany z drewna bukowego, co potęguje jego trwałość. Listwy są osadzone w elastycznych uchwytach, wzmocnione pasem, dzięki czemu dają możliwość równomiernego rozłożenia ciężaru. Posiada on też możliwość regulacji twardości w okolicach odcinka lędźwiowego.

Skoro stelaż regulowany już wybrany, to czas dobrać do niego materac. Maksymalna wysokość materaca do stelaża regulowanego nie powinna przekroczyć 19 cm. Waga samego materaca nie powinna być wyższa niż 45 kg. Do stelaży regulowanych polecamy wybierać materace spośród materacy lateksowych lub piankowych. Wykonane z pianki oraz lateksu są na tyle elastyczne, że idealnie będą dopasowane do stelaża regulowanego, co znacząco poprawi jakość naszego snu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE