Reklama

Seriale sci-fi i ich fenomen - zobacz, co warto obejrzeć

Opublikowano:
Autor:

Seriale sci-fi i ich fenomen - zobacz, co warto obejrzeć - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Seriale typu science fiction cieszą się ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością wśród amatorów kina i seriali.

Dotyczy to nie tylko ludzi młodych, ale i osób w niemal każdym przedziale wiekowym. Seriale sci-fi to dobra rozrywka dla osób szukających odskoczni od szarej, codziennej rzeczywistości i nudy. Każdy w tej dziedzinie znajdzie coś dla siebie. Duży wybór opisanych seriali sf znajdziesz tutaj: https://serialowy.pl/rankingi/najlepsze-seriale-sci-fi-ostatnich-lat-898/.

Seriale science fiction czyli serialowa fantastyka dla każdego

Supernatural

Niemal każdy z nas przynajmniej raz w życiu oglądał serial typu sci-fi. Jeśli nie celowo, to przynajmniej przypadkowo natrafiliśmy choć raz na tego typu serial przeskakując po kolejnych telewizyjnych kanałach. Jednym z seriali tego typu jest serial "Supernatural", a w polskim tłumaczeniu "Nie z tego świata". Opowiada on o losach dwóch braci - Samiego i Deaniego Winchesterów. Ich matka zginęła tragicznie ponad dwadzieścia lat temu w pożarze. Ojciec braci i mąż zmarłej tragicznie kobiety widział coś dziwnego, co prawdopodobnie zabiło jego żonę i właśnie od tamtego tragicznego momentu postanowił nie spocząć, dopóki nie dowie się co to, nie znajdzie i nie poskromi tego zła. Tragiczne wydarzenia były związane z niepokojącymi, dziwnymi snami, które często miewał. Wszystkie te sny okazały się być niestety prawdziwe. Główne role w tym serialu odgrywają Jared Padalecki oraz Jensen Ackles, to właśnie oni grają opisywanych powyżej braci.

Gwiezdne wrota

Kolejnym dobrze znanym przez miłośników sci-fi serialem są "Gwiezdne Wrota". Dla niektórych serial ten jest mieszanką hard SF z klasyczną space operą. Reżyser położył w tym serialu dużą wagę na relacje interpersonalne pomiędzy bohaterami, co sprawia, że serial zahacza o typowo obyczajową tematykę i jest przyjemny w odbiorze przez osoby wrażliwe i szukające w serialach emocji. W tym już legendarnym serialu znajdziemy także bardzo dużo interesujących wątków spirytualnych i mistycznych. Bohaterowie żyją w wielu nowych, ciekawych światach, co daje odbiorcy wrażenie nieskończoności i ciągle zaskakuje. Bohaterów spotyka wiele mrożących krew w żyłach niebezpieczeństw - od bardzo wrogich cywilizacji po egzotyczne, a raczej kosmiczne śmiertelne choroby. Opisywany serial nagrywany był w latach 1997-2007. Jego produkcja została już na dobre zakończona i nie zapowiada się, by doszło do jej nagłego wskrzeszenia.

Humans

Seriale sf to również znany serial Humans, który nagrywany jest od 2015 roku. Ten stosunkowo nowy serial odpowiada historie sztucznej inteligencji, która wpływa w różny sposób na człowieka. Sztuczna inteligencja może w przyszłości stanowić dla rasy ludzkiej swoiste zagrożenie, dlatego serial ten napawa strachem i skłania do przemyśleń: W jaką stronę zmierza cywilizacja? Do czego prowadzą coraz to nowe wynalazki? Roboty przedstawione w serialu charakteryzują się naprawdę dobrą grą aktorską, a cała fabuła jest równie interesująca i godna uwagi.

Seriale sci-fi - dobra rozrywka na resztę zimy?

Zastanawiając się jaki serial wybrać na zimowy wieczór, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę seriale science fiction. Dają one szanse na przeżycie nowych wrażeń i oderwanie się od rzeczywistości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE