Reklama

Polisa dla taksówki – jak wybrać najlepszą?

Opublikowano:
Autor:

Polisa dla taksówki – jak wybrać najlepszą? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Tylko kierowcy taksówek wiedzą, jak trudno jest znaleźć odpowiednie ubezpieczenie dla swoich pojazdów. W dostępnych na rynku ofertach, albo zakres ochrony nie spełnia oczekiwań taksówkarzy, albo zaproponowana przez ubezpieczycieli cena jest nieadekwatna do oferowanej ochrony.

Tylko kierowcy taksówek wiedzą, jak trudno jest znaleźć odpowiednie ubezpieczenie dla swoich pojazdów. W dostępnych na rynku ofertach, albo zakres ochrony nie spełnia oczekiwań taksówkarzy, albo zaproponowana przez ubezpieczycieli cena jest nieadekwatna do oferowanej ochrony.

Jak donosi Business Insider w swoim raporcie dotyczącym ilości taksówek poruszających się po największych polskich miastach, na liczbę taksówek nie ma reguły. W samej Warszawie jest ich aż 11,5 tys., czyli jedynie o 2 tys. mniej niż w Nowym Jorku (źródło: https://businessinsider.com.pl/lifestyle/podroze/ile-jest-taksowek-w-warszawie-krakowie-poznaniu-wroclawiu-lodzi/wdyz3bh). Skoro w Polsce na ilość taksówek nie można narzekać, to wydawać by się mogło, że rynek ubezpieczeń ma w zanadrzu korzystne z punktu widzenia taksówkarzy oferty polis. Niestety, żeby znaleźć ubezpieczenie skrojone na miarę trzeba szukać trochę dalej, najlepiej poza granicami naszego kraju.

Ubezpieczenia dla taksówek – nowość na rynku

W chwili obecnej najkorzystniejsze dla właścicieli pojazdów pakiety ubezpieczeń oferuje Wielka Brytania. Towarzystwa ubezpieczeniowe z Zachodu nie zapomniały o kierowcach pojazdów nietypowych i przygotowały m.in. specjalne oferty dla taksówek. Są one znane pod nazwą Taxi Insurance. Wieloletnia obserwacja pracy taksówkarzy oraz skupienie się na ich indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach doprowadziło do powstania firm specjalizujących się tylko i wyłącznie na ubezpieczeniach dla taksówek. Proponowane odbiorcom oferty obejmują usługi różnych firm, a co za tym idzie, kierowcy mają szansę dobrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Jakie powinno być ubezpieczenie dla taksówki?

Kierowcy pojazdu z szyldem taxi powinni być świadomi tego, że podczas nieszczęśliwego zdarzenia na drodze samo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może nie wystarczyć. Dlatego najlepiej wybrać cały pakiet ubezpieczeń, w skład którego będzie wchodzić OC, AC, Assistance oraz NNW. Tylko wtedy uda im się uniknąć, niekiedy ogromnych pod względem finansowym, konsekwencji wypadku czy kolizji drogowej. Taki pakiet daje taksówkarzowi pewność, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia to ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty z tym związane i udzieli mu niezbędną pomoc, jaka będzie w danej chwili najbardziej potrzebna.

Więcej szczegółów dotyczących Taxi Insurance znajdziesz pod adresem: https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE