reklama
reklama

Poleasingowy komputer stacjonarny do domu – specyfikacja – poradnik

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Poleasingowy komputer stacjonarny do domu – specyfikacja – poradnik - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Aby odnaleźć urządzenie najlepiej spełniające nasze oczekiwania, przy zakupach warto uwzględnić przyszłe zastosowania sprzętu. Jakie cechy i elementy wyposażenia są kluczowe w wyborze najlepszego poleasingowego komputera do domu? Poznaj najważniejsze parametry
reklama

Typ i generacja procesora

Komputer domowy musi być maszyną uniwersalną, pełniącą rolę wszechstronnego centrum multimedialnego. Warto zatem wybrać sprzęt wyposażony w średnio wydajny procesor. Do codziennej rozrywki, pracy i przeglądania internetu wystarczy jednostka 2-4 rdzeniowa. Dobrym wyborem w przypadku poleasingowego komputera stacjonarnego do domu będą procesory Intel Core i3. Mocniejszy procesor skutecznie zrealizuje bardziej złożone zadania. Znając dokładną specyfikację sprzętu można oszacować jego moc obliczeniową i na tej podstawie dobrać urządzenie do swoich potrzeb.

Ilość pamięci RAM i karta graficzna

Do większości zastosowań domowych dobrze nadaje się poleasingowy komputer stacjonarny mający przynajmniej 4 GB pamięci RAM. Jeżeli jego użytkownik planuje grać w najnowsze gry, konieczne okaże się rozszerzenie wspomnianej ilości do 8 GB. W przypadku standardowych czynności karta graficzna niekoniecznie musi być z najwyższej półki. Powinna obsługiwać DirectX 11 i mieć co najmniej 1 GB pamięci własnej. Dla graczy sprawdzą się bardziej zaawansowane podzespoły.

Rodzaj i pojemność dysku twardego

 

Kupując komputery poleasingowe można wybierać między szybkim, ale kosztownym dyskiem SSD albo zwykłym dyskiem twardym (HDD) o dużej pojemności i dostępnym w niższych cenach. Wybór rozwiązania należy uzależnić od tego, jak duża ilość miejsca na dysku będzie potrzebna i czy zależy nam na szybkości działania systemu. Najczęściej wybierane są dyski o pojemności 500 GB.

Obecność systemu operacyjnego

Najlepiej decydować się na komputery poleasingowe z wgranym legalnym systemem operacyjnym. Fakt, że firma zajmująca się remarketingim sprzętu instaluje go za użytkownika jest sporym udogodnieniem.

 

Zasilacz

Zasilacz powinien zostać dobrany na podstawie mocy pobieranej przez komputer, a w zasadzie przez jego poszczególne podzespoły. Należy zadbać o to, by był solidnie wykonany. Tani zasilacz kiepskiej (albo nieznanej) firmy niekiedy powoduje nawet uszkodzenie sprzętu. Urządzenie wpływa na stabilność pracy całej jednostki. Z tego powodu jego wyboru nie można bagatelizować.

 

Stacjonarny komputer poleasingowy – dlaczego warto?

Poleasingowe komputery stacjonarne charakteryzują się zazwyczaj solidną konstrukcją, dlatego że pierwotnie były przeznaczone do celów biznesowych wymagających rozwiązań technicznych najwyższej klasy. Można wobec tego nabyć sprzęt wykonany z trwałych materiałów i z obudową odporną na uszkodzenia.

Zalecane parametry w przypadku wyboru poleasingowego komputera w zasadzie nie różnią się od tych branych pod uwagę przy kupnie nowego sprzętu. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego urządzenia, sprawdź dokładnie sprzedającego. Porównaj też parametry dotyczące wybranych modeli. Urządzenia różnią się bowiem jakością i przeznaczeniem.

A gdyby nastąpiła nagła awaria, to serwis komputerowy Warszawa Wola, naprawi problem.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama