Reklama

Oferta bukmachera Betclic znowu w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Oferta bukmachera Betclic znowu w Polsce - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Kiedyś promowali go Mateusz Borek i Zbigniew Boniek. Popularny bukmacher Betclic wraca na polski rynek.

Betclic ponownie w Polsce? Powrót bukmachera coraz bliżej.

Betclic ZNOWU W POLSCE. Więcej zakładów, więcej sportu, więcej emocji - taka informacja opatrzona logo firmy widnieje na stronie internetowej znanego już w naszym kraju bukmachera – betclic.pl. O tym powrocie dyskutowało się w środowisku i mediach branżowych od dawna. Teraz mamy niejako oficjalne potwierdzenie tych spekulacji i kilka pierwszych danych.

Bukmacher Betclic działał już kiedyś na rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Było to przed nowelizacją ustawy o grach hazardowych z 2016 roku. Później jednak, podobnie zresztą jak wielu innych zagranicznych bukmacherów, wycofał się z naszego kraju. Okazuje się, że prawdopodobnie starał się dostosować do wymogów nowego polskiego prawa i uzyskać niezbędne zezwolenie pozwalające prowadzić legalną działalność w Polsce. Według informacji podanej na oficjalnej stronie bukmachera w końcu mu się to udało i od września zeszłego roku Betclic dysponuje zezwoleniem Ministra Finansów RP na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet na okres 6 lat, zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Tym samym bukmacher dołączył do grona legalnych bukmacherów, których wciąż przybywa.

Co to oznacza? Oprócz uznania Betclic za podmiot legalny w Polsce również to, że bukmacher nie zamierza, przynajmniej na razie, prowadzić działalności w punktach stacjonarnych (nie taką działalność wydawane jest osobne zezwolenie, którego bukmacher nie posiada).

Mimo braku możliwości korzystania z oferty bukmachera w lokalach naziemnych, Betclic zamierza zadbać o komfort przyszłym i „dawnym-przyszłym” graczom udostępniając swoją ofertę na różnych platformach. Informują o tym specjalne ikony na stronie bukmachera. Przygotowana zostanie aplikacja na system Android i IOS, co właściwie jest już standardem wśród bukmacherów. Oprócz tego, oczywiście zakłady będzie można wnosić przez stronę internetową i jej wersję przystosowaną do urządzeń mobilnych.

Właścicielem Betclic jest spółka zarejestrowana na Malcie, a dokładnie BEM Operations Limited. Na terenie naszego kraju swoje interesy będzie prowadzić przez pośrednika, czego w przypadku zagranicznych firm wymaga polskie prawo. Została nim wrocławska spółka Pejot 1 Sp. z o.o.

Informacja o powrocie tego bukmachera może ucieszyć wielu graczy, szczególnie tych którzy korzystali z oferty Betclic przed wejściem w życie wspomnianej nowelizacji ustawy o grach hazardowych, potocznie nazywanej po prostu ustawą hazardową. Wówczas bukmacher cieszył się sporą popularnością wśród Polaków, jednak co warte podkreślenia, według polskiego prawa działał on nielegalnie i korzystanie z jego usług również pozostawało sprzeczne z polskim prawem i zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami zagrożone było karą grzywny nawet do 720 stawek dziennych. W jeszcze odleglejszych czasach, przed rokiem 2010 (gdy ustawa o grach hazardowych z 2009 r. jeszcze w ogóle nie obowiązywała) Betclic starał się sponsorować polski sport. W 2009 roku został nawet sponsorem Lecha Poznań, a jego logo widniało na koszulkach zawodników tego klubu. Zresztą, bukmacher nie jest anonimowy także za granicą. Kilka lat temu w ten sposób promował się również na trykotach Juventusu Turyn, wielkiego klubu Serie A i wielokrotnego mistrza Włoch. Teraz z jego wsparcia korzystają m.in. zawodnicy e-sportowi z francuskiej GameWard Team, która bierze udział w potyczkach PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS i Fortnite.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie za ile czasu legalny bukmacher Betclic rozpocznie przyjmowanie zakładów, ale mówi że może nastąpito jeszcze w tym miesiącu.

Obstawianie zakładów wiąże się z ryzykiem uzależnienia i dostępne jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Korzystanie z usług bukmacherów nieposiadających polskiej licencji jest karane utratą wszystkich wygranych i karą grzywny do 120 stawek dziennych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE