Reklama

O czym absolutnie nie można zapomnieć przy organizacji wesela?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

O czym absolutnie nie można zapomnieć przy organizacji wesela?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Euforia związana z zaręczynami powoduje, że młodzi zaczynają nieco chaotycznie planować wymarzone wesele. Kiedy jednak emocje opadną, pora na skonstruowanie planu, który powinien być realizowany krok po kroku, aby w dniu ślubu i wesela wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć przy takiej okazji, jeśli sam organizujesz ten ważny dzień.

Na początek formalności

Same oświadczyny nie prowadzą jeszcze do ślubu. Ten trzeba zorganizować, jeśli narzeczeni chcą oficjalnie potwierdzić swój związek i miłość. Możesz zdecydować się w takiej sytuacji na zawarcie formalnego związku w urzędzie cywilnym albo na ślub kościelny czy konkordatowy, stanowiący połączenie ślubu kościelnego i cywilnego.

Musisz odwiedzić urząd stanu cywilnego lub kościół i dopełnić wymogów formalnych. To także okazja do tego, by zarezerwować pożądany termin ślubu. Na około 3 miesiące przed ślubem trzeba dać na „zapowiedzi”, a także ukończyć kurs przedmałżeński w parafii. W przypadku urzędu stanu cywilnego nie ma takich wymogów, a jedynie konieczność dostarczenia odpisów aktów urodzenia przyszłych małżonków.

Przy formalnym ustalaniu daty ślubu powinieneś już wiedzieć, gdzie odbędzie się wesele i zarezerwować oprawę muzyczną.

Sala weselna i muzyka

Z terminami ślubów w kościołach i USC nie ma większego problemu. Gorzej z wolnymi salami weselnymi oraz zespołami lub DJ-ami. Dlatego nawet na 2-3 lata przed planowanym ślubem trzeba odwiedzić sale weselne i restauracje organizujące takie imprezy, a potem ustalić datę. Zgrać powinieneś z nią również oprawę muzyczną – najlepsze zespoły mają terminy porezerwowane na kilka lat do przodu, co jest pewnym utrudnieniem.

Kamerzysta i fotograf

Dla zachowania wspomnień o tym ważnym dniu na dłużej możesz skorzystać z usług kamerzysty i fotografa lub jednego z nich, jeśli takie jest Twoje życzenie. Musisz ustalić, co wchodzi w zakres usługi, czy otrzymasz reportaż ślubny i krótki filmik, nazywany teledyskiem weselnym, który cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych par. Ustal też, czy w czasie wesela odbędzie się sesja ślubna w plenerze lub w studio, czy możecie się na nią umówić w zupełnie innym, dogodnym dla Was terminie.

Szczegóły ślubu i wesela

Kiedy już najważniejsze kwestie związane z organizacją ślubu i wesela masz zrealizowane, pozostają szczegóły, a tych może być więcej, niż początkowo się wydaje. Stroje weselne, obrączki, do tego zaproszenia dla wszystkich gości weselnych, florystka dla uzyskania pięknej oprawy z żywych kwiatów na ślubie i weselu, a także samochód do ślubu – z pewnością to wszystko musisz załatwić przed weselem.

Powinieneś też pomyśleć o alkoholach – jeśli sala weselna ich nie zapewnia, musisz sam o nie zadbać, znając gusta w tym zakresie swojej rodziny i przyjaciół. Aby dopasować butelki z wódką weselną czy winem do motywu przewodniego imprezy ślubnej, możesz zamówić etykiety na butelki według indywidualnego lub wybranego przez Ciebie projektu, tutaj: https://zalepieni.pl/etykiety-na-wodke-weselna/. Mogą one być w kolorze serwetek na stołach czy winietek na gości. Utworzą spójną dekorację na stołach weselnych.

Możesz też zamówić na wesele dodatkowe atrakcje, zadbać o zabawę dla najmłodszych, zatrudniając do tego celu animatora. W toku załatwiania kolejnych spraw związanych ze ślubem oraz weselem na pewno pojawią się i inne sprawy, o których absolutnie nie możesz zapomnieć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE