Reklama

Niezwykłe ferie w Bełchatowie i Województwie Łódzkim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykłe ferie w Bełchatowie i Województwie Łódzkim - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Ferie zimowe nadchodzą wielkimi krokami. Jak je spędzić w Bełchatowie, a także całym województwie łódzkim? Oczywiście odwiedzając fantastyczne miejsca, których powstanie było możliwe dzięki Funduszom Europejskim!

PGE Giganty Mocy

Muzeum PGE Giganty Mocy śmiało można nazwać jedną z wizytówek Bełchatowa. Na terenie obiektu nauka wspaniale łączy się z zabawą. Dzięki wizycie w muzeum dzieci dowiedzą się, skąd bierze się prąd. A wszystko oczywiście w wolny od nużącej teorii sposób – zwiedzający mogą między innymi wziąć udział w regatach elektrycznych, wcielić się w rolę dyspozytora elektrowni, a także… odbyć podróż wehikułem czasu!

W trakcie ferii zimowych, w sobotę 19 lutego, PGE Giganty Mocy gościć będą uczestników warsztatów z programowania. Najmłodsi programiści będą mieli 7 lat, zaś najstarsi 18. Zajęcia zostaną oczywiście dopasowane do wieku uczestników. Najmłodsze dzieci podstawy programowania poznają dzięki aplikacjom Scratch i Minecraft, z kolei młodzież w wieku 13-18 lat będzie programować w języku C# w aplikacji Visual Studio.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a informacje na temat zapisów znajdziesz tutaj.

Ulica Żywiołów w EC1

A jaką miejscówkę spoza Bełchatowa najbardziej polecamy na ferie zimowe? Łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1. Budynek, w którym jeszcze do 2000 roku mieściła się elektrownia, dzisiaj stanowi siedzibę najwspanialszego centrum edukacyjno-naukowo-kulturalnego w Polsce. EC1 ciągle się rozrasta, a ostatnią nowością w jego murach jest Ulica Żywiołów. Co to takiego? Nowa ścieżka edukacyjna poświęcona pięciu żywiołom: wodzie, ogniu, powietrzu, życiu i ziemi. Dzieci poszerzają wiedzę na ich temat poprzez kapitalną, polegającą na eksperymentach, zabawę.

Na Ulicę Żywiołów składają się m.in. takie atrakcje jak Galeria Żywiołów i Zaułek Tajemnic. Galeria Żywiołów to prawdziwe królestwo zagadek, w którym dzieci znajdą mnóstwo iluzji optycznych i innych zaskoczeń. Na czym z kolei polega zabawa w Zaułku Tajemnic? Na odnalezieniu drogi do wyjścia! A wcale nie będzie to łatwe. Przydadzą się wyobraźnia, umiejętności matematyczne oraz spostrzegawczość.

Ulica Żywiołów to jeden z punktów półkolonii organizowanych przez EC1 z okazji ferii zimowych. Na dzieci, które wezmą w nich udział, czekają również gry, warsztaty integracyjne, zwiedzanie wystaw, zajęcia w laboratorium oraz seanse w Planetarium i Kinie Sferycznym. Więcej informacji na temat półkolonii znajdziesz tutaj.

Termy Uniejów

Opisując możliwości spędzenia ferii zimowych w województwie łódzkim, nie sposób nie wspomnieć o termach w Uniejowie. Uniejowski obiekt to gwarancja doskonałej zabawy dla absolutnie całej rodziny. Warto przy tym dodać, że nie musi to być wcale zabawa polegająca na pluskaniu się w jednym z basenów. Na terenie kompleksu działają bowiem również sauny, lodowisko, tężnia solankowa i kręgielnia.

Imponujące wrażenie robi także otoczenie wokół Term Uniejów. Miłośnicy spacerów z pewnością docenią kilkukilometrową przechadzkę alejkami zabytkowego parku, który niedawno został odrestaurowany. Zachwyt spacerowiczów wzbudzą również znajdujące się po obu stronach Warty bulwary.

Więcej informacji na temat Term Uniejów znajdziesz na oficjalnej stronie kompleksu, która jest dostępna pod adresem https://www.termyuniejow.pl/.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE