reklama
reklama

Nieruchomości od dewelopera w województwie łódzkim – czy wzrosną ceny?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nieruchomości od dewelopera w województwie łódzkim – czy wzrosną ceny? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Centra wojewódzkie są niewątpliwie największym magnesem dla inwestorów i nabywców mieszkań własnościowych – ich nie zawsze odstraszają nawet ceny rosnące z tempem do kilkunastu procent w skali roku.
reklama

Na arenę jednak wkraczają małe miasteczka – również oferujące infrastrukturę oraz położone w pobliżu arterii komunikacyjnych, które zapewniają bezproblemowy dojazd do centrum aglomeracji.

W województwie łódzkim miasteczek tych jest całkiem sporo, i coraz więcej z nich cieszy się podwyższonym zainteresowaniem deweloperów.

Dzisiaj przeanalizujemy:

  • gdzie w okolicach Łodzi kupimy przyzwoite mieszkanie deweloperskie;

  • jakie są orientacyjne ceny nowych nieruchomości;

    • jakie typy nieruchomości są najpopularniejsze i najliczniejsze.

    Województwo łódzkie – co się buduje?

    Oferta nieruchomości w mniejszych miejscowościach nieco się różni od łódzkiej – nie znajdziemy tu wielkomiejskich apartamentowców o wysokiej zabudowie, za to spotkamy dużo nowoczesnych inwestycji wykonanych zgodnie ze wszystkimi standardami budownictwa mieszkaniowego.

    Są to przeważnie:

    • wolnostojące bloki wielorodzinne o niskiej zabudowie (do trzech-czterech kondygnacji);

  • osiedla wielorodzinne składające się z budynków o niskiej lub średniowysokiej zabudowie, uzupełnione w przynależny teren i podstawowe udogodnienia;

  • inwestycje apartamentowe, wykończone w podwyższonym standardzie i wyposażone w wewnętrzną infrastrukturę.

  • W jeszcze bardziej kameralnych miejscowościach dominującą grupą nowych inwestycji są kompleksy jednorodzinne. Domy pod Łodzią są bardzo chętnie typem nieruchomości w ciągu ostatnich kilku lat: gdyby porównać ceny mieszkań w stolicy województwa oraz ceny domów w jej okolicach, to za własny jednorodzinny dom z działką damy tyle samo, co za kawalerkę w Łodzi.

    Ile kosztuje nowe mieszkanie w województwie łódzkim?

    Na razie małe miasta pozostają w przystępnym pułapie cenowym, jednak dynamika rynku jest dość jednoznaczna – ceny nieuchronnie idą w górę, w tym też w niewielkich miejscowościach. Dla osób planujących kupno własnego mieszkania jest to dobry czas, by podjąć decyzję, bowiem do końca roku ceny mieszkań mogą bardzo odczuwalnie się zmienić – oczywiście, w kierunku wzrostu.

    Obecnie takie miasta województwa łódzkiego, jak Piotrków Trybunalski, Aleksandrów Łódzki, Radomsko, Skierniewice, Zgierz czy Kutno, oferują całkiem przystępne ceny mieszkań, różniące się oczywiście w zależności od standardu wykonania inwestycji oraz jej typu. Najtańsze tradycyjnie są domy, a najdroższe – apartamenty położone w pobliżu centrum miasta oraz kluczowych ciągów komunikacyjnych.

    Polityka cenowa deweloperów działających w małych miasteczkach pozostaje jednak przyjazna nabywcom: przykładowo, mieszkanie w Tomaszowie Mazowieckim kupimy w cenie z dolnej półki cenowej – czyli w cenie około półtora raza niższej, niż średnia cena mieszkania w Łodzi.

    Inwestowaniezw nieruchomości w mniejszych miejscowościach położonych niedaleko dużych aglomeracji również się opłaca – próg wejścia w inwestycję jest niższy, standard mieszkania pozostaje na poziomie, a jego wartość z roku na rok wzrasta.

    reklama
    reklama
    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

    e-mail
    hasło

    Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

    reklama
    Komentarze (0)

    Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

    Wczytywanie komentarzy
    reklama
    reklama