reklama

Na czym polega depilacja laserowa?

Opublikowano:
Autor:

Na czym polega depilacja laserowa? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościGładka skóra, bez włosków jest marzeniem niejednej kobiety. Wiele z nich stosowało już różne formy depilacji, by uzyskać pożądany efekt. Sposoby usuwania owłosienia różnią się stopniem skuteczności i czasem utrzymania się rezultatów. Jedną z metod, której efekt widoczny jest nawet kilka lat, jest depilacja laserowa.

Geneza zabiegu

Pierwsze zabiegi usuwania włosków przy pomocy lasera zaczęto wykonywać w latach 60. Osprzęt nie był jednak doskonały, a fale laserowe uszkadzały skórę. Kolejne urządzenie skonstruowane w 1983 roku przez Oshiro i Maruyama, miało odpowiednią długość fali, jednak gabarytowo, było duże i nieporęczne, przez co nie przyjęto go w kosmetyce. Agencja Żywności i Leków zaakceptowała laser YAG stworzony przez Andersona i Parrisha. Efekt depilacji ówczesną maszyną utrzymywał się trzy miesiące.

Kiedy nie zaleca się stosowania depilacji laserowej?

Pacjent, który decyduje się na ten zabieg kosmetyczny musi spełniać wyznaczone kryteria. Ograniczeniami do wykonania depilacji laserowej są m.in.:

  • ciąża
  • świeża opalenizna
  • zażywanie leków światłouczulających
  • skłonność do przebarwień
  • rozrusznik serca
  • choroby jak: cukrzyca, bielactwo, łuszczyca, padaczka
  • choroby i infekcje skóry
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed pierwszym zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, który ma wykonać depilację. Kosmetolog oceni stan zdrowia pacjenta i omówi szczegółowo zalecenia dotyczące przygotowań do zabiegu. W zależności od kondycji organizmu i skóry, czas przygotowania może być krótszy lub dłuższy. Jednak bez względu na indywidualne zalecenia dla pacjenta, istnieje lista wytycznych, których należy przestrzegać przed zabiegiem.

Pacjent, 6 miesięcy przed depilacją musi zaprzestać doustnej kuracji retinoidami. Miesiąc przed wyznaczonym terminem powinien zrezygnować z usuwania owłosienia. Trzy tygodnie przed zabiegiem trzeba odstąpić od stosowania maści z retinoidami. Poza tym, dwa tygodnie przed depilacją, pacjent musi odstawić leki światłouczulające i zioła typu: dziurawiec, nagietek, które mają podobne działanie do wspomnianych leków. Dodatkowo już na kilka tygodni przed zabiegiem trzeba zaprzestać opalania, również lampami solarnymi.

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka lat. Jest to jednak bolesny i kosztowny zabieg. Decydując się na depilację laserem, dla lepszej skuteczności trzeba powtórzyć sesję nawet 8 razy w odstępach 4-6 tygodni. Jedna wizyta w salonie kosztuje, w zależności od strefy depilacji, 150-700 zł. Decydując się na zabieg, najlepiej wybrać sprawdzony i zaufany salon, w którym kosmetolodzy profesjonalnie przeprowadzą zabieg usunięcia owłosienia. Ciekawą ofertę ma np. http://www.studiolaser-depilacja.pl/cennik/, które specjalizuje się w zabiegach laserowych i posiada bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Dodatkowo proponuje dla pacjentów atrakcyjne rabaty i promocje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE