Reklama

Myj okna skutecznie by cieszyć się się jasnym i przyjemnym wnętrzem

Opublikowano:
Autor:

Myj okna skutecznie by cieszyć się się jasnym i przyjemnym wnętrzem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Dostęp światła to jedna z najważniejszych rzeczy, która decyduje o zadowoleniu z korzystania z dowolnego obiektu, o charakterze mieszkalnym czy też użytkowym. Mimo wielkich możliwości, jakie ma obecnie technika oświetleniowa, zawsze najbardziej pożądanym przez nas światłem pozostanie to słoneczne. By móc jednak cieszyć się nim w pełni, musimy zadbać o to, by nasze okna były czyste. Wówczas będą charakteryzowały się odpowiednią przejrzystością i widok na świat za nimi nie będzie niczym zmącony.

Zadbaj o to, by wykonana praca przyniosła właściwy efekt

Okna najlepiej myć wówczas, gdy temperatura na zewnątrz wynosi przynajmniej dziesięć stopni, zbyt wysoka, a przede wszystkim zbyt silne słońce jednak także nie pomaga – trzeba wówczas zmagać się z problemem smug pozostających na skutek szybkiego wysychania wody. Niezbyt zimny, ale pochmurny dzień jest więc optymalny. Potrzebujemy wiadra z wodą i płynem do mycia, gąbki, ściągaczki i dobrze wchłaniającą wilgoć ściereczki.

Jeśli okna są pokryte dużą ilością brudu, np. zakurzone, warto go usunąć przez zasadniczym myciem. Następnie zaczynamy od czyszczenia ram, a następnie przecieramy szybę gąbką (od góry do dołu), po czym używamy ściągacza. Potem należy ją natychmiast osuszyć – świetnie sprawdza się tu ściereczka z mikrofibry. Na koniec warto szyby wypolerować – dobre będą papierowe ręczniki, choć wielu poleca stare gazety (byle miękkie!)

Okna to nie tylko szyby – przy okazji zawsze warto przyjrzeć się ich ramom. Jeśli są one drewniane, mogą wymagać impregnacji, by mogły służyć nam dłużej. PVC jest to pod tym względem bezobsługowe, trzeba jednak zwracać uwagę na sposób ich czyszczenia. Nie stosujemy proszków, a także past o działaniu ściernym, bo możemy zmatowić powierzchnię, przez co będzie bardzo łatwo zbierała wszelki brud, a także rozpuszczalników czy środków zawierających kwasy. Sprawdzajmy także stan uszczelek.

Fachowcy szybko podołają każdemu zadaniu

Od konieczności mycia okien nie uciekniemy nigdy. O każdej porze roku będzie ono pokrywane brudem różnego rodzaju. Jak nie wznoszony przez wiatr w słoneczne i suche dni pył, to zanieczyszczenia emitowana przez źle pracujące systemy grzewcze, bądź spaliny stojących w korkach samochodów. Rezultat będzie widoczny i trudny do zignorowania. Trzeba więc kilka razy w roku zająć się jego usuwaniem. Nikt chyba nie lubi tego robić, więc warto zadbać o to, by włożona w to praca przyniosła oczekiwany efekt.

Mycie okien, zwłaszcza, jeśli jest ich wiele i są umieszczone w kłopotliwych miejscach, bywa niełatwym zadaniem. Toteż głównie w obiektach użytkowych, gdzie trudno zaangażować do tego własnych pracowników korzysta się z pomocy firm wyspecjalizowanych w sprzątaniu, takich jak np. warszawska All-Clean. Wypracowane dzięki długiemu doświadczeniu metody, odpowiednio dobrane wyposażenie, a także doświadczenie wykonujących takie usługi pracowników sprawia, że błyskawicznie przynoszą one pożądany rezultat. Dużo lepsza ich efektywność powoduje, że także w prywatnym domu mogą one znacznie pomóc w utrzymaniu porządku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE