Reklama

Meblujemy... ogród! Stwórz wygodne miejsce spotkań i odpoczynku

Opublikowano:
Autor:

Meblujemy... ogród! Stwórz wygodne miejsce spotkań i odpoczynku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Posiadając na posesji choćby niewielki skrawek wolnego terenu warto przeobrazić go w wyjątkowe miejsce, w którym przyjemnie spędzimy czas w letnie popołudnia. Zagospodarowanie go to zadanie, którego sama realizacja przynosi wiele satysfakcji. Tym większa ona będzie, im lepiej zadbamy o funkcjonalność rezultatów naszej pracy. Czy to się uda, zależy od tego, jak dobrze wykorzystamy właściwości konkretnej przestrzeni i zadbamy o odpowiednie wyposażenie.

Skutecznie zapanuj nad przestrzenią

Bywają takie momenty, kiedy wszystko przemawia za tym, by opuścić duszne wnętrze domu. Czy to pierwsze ciepłe wiosenne dni, czy środek upalnego lata, kiedy to kusi nas lekki wiaterek i cień rzucany przez rozłożyste gałęzie rosnącego w pobliżu drzewa, czy może jesień, gdy staramy się nacieszyć ostatnimi promieniami słońca.

Są tacy, którzy w swoim ogrodzie zdolni są stworzyć istny salon, po czym zagłębić się w fotelu i napawać chwilą spokoju. Innym wystarczy zwykły kącik, który nie wymaga specjalnej troski o pozostawione w nim przedmioty, a pozwala wygodnie usiąść grupie osób. Niezależnie od tego, którykolwiek rezultat jest przez nas oczekiwany, musimy zacząć od przeanalizowania przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji i wyboru odpowiedniego miejsca. Zacienionego, z dala od hałasu dobiegającego z ulicy, a najlepiej jeszcze wkomponowanego w aranżację ogrodu w sposób, który pozwoli w pełni cieszyć się widokiem uzyskanego efektu. Jeśli zamierzamy spędzać w nim więcej czasu, za uzasadnioną będzie można uważać budowę choćby niewielkiej altanki, która da nam pewną niezależność od kaprysów pogody. Mając tak przygotowane miejsce, możemy przystąpić do jego meblowania.

Pełen komfort i trwałość

W wielu ogrodach wciąż w użytku są meble plastikowe, jako niewrażliwe na opady i lekkie. Trudno jednak w ich przypadku mówić o wygodzie ani trwałości. Ci, którym zależy na estetyce, także nie będą zachwyceni. Dużo lepsze wrażenie robią te wykonane z wikliny. Także jednak nie są zbyt trwałe, a w dodatku trzeba je chronić zarówno przed deszczem, jak i ostrym słońcem – na szczęście niska waga ułatwia ich każdorazowe wynoszenie. Alternatywę stanowią drewniane, które wymagają jednak konserwacji. Są też metalowo-drewniane meble ogrodowe, których pozostawienia na zewnątrz nie musimy się obawiać. Przydadzą nam się choćby ze dwa krzesła i stół.

Niezależnie od urządzania indywidualnego miejsca wypoczynku, tym, co jest niezwykle przydatne w każdym ogrodzie, są ławki parkowe , znane znam z publicznych terenów zielonych. Podstawową zaletą takiego mebla jest jego wielka odporność na warunki zewnętrzne i łatwość konserwacji. Może więc stanowić on stały element małej architektury ogrodu i umożliwiać odbycie w nim swobodnego spotkania w dowolnym momencie. O tym jak duży jest dziś wybór tego rodzaju wyrobów łatwo się przekonać przeglądając np. ofertę firmy Metalico. Pozwala to dopasować je do aranżacji konkretnej przestrzeni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE