Reklama

Matura w ręku, pora wybrać uczelnię

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Matura w ręku, pora wybrać uczelnię - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Czym kierować się przy wyborze uczelni, by zapewnić sobie łatwy start w przyszłość? Wybór szkoły wyższej to bardzo ważny krok, dlatego warto dowiedzieć się, czy uczelnia oferuje coś poza programowym minimum, poznać opinie studentów i absolwentów oraz proponowane kierunki i sprawdzić infrastrukturę.

 

Postaw na doświadczenie
Warto zwrócić uwagę na doświadczenie uczelni. Wybieramy szkołę wyższą, która ma dać nam przepustkę do zawodowej kariery lub przygotować do założenia własnej firmy. Uczelnie, które uczą od wielu lat, są dla nas gwarancją jakości kształcenia i pewności działania. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi – najstarsza łódzka uczelnia niepubliczna, którą ukończyło ponad 100 tysięcy absolwentów – daje pewność, że wykreujesz swoją przyszłość i poszerzysz wyobraźnię, niezależnie od wybranego kierunku. To idealne miejsce dla tych, którzy wymagają więcej. Szeroka oferta AHE obejmuje 24 kierunki i ponad 100 specjalności.

Zajęcia i studenci
Zajęcia na studiach są w większości szkół prowadzone klasycznymi metodami – są to wykłady i ćwiczenia. Wiedza jest podawana studentom w standardowy akademicki sposób. W Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi łamiemy stare schematy i tworzymy autorskie programy kształcenia. Na ich rozwój ogromny wpływ mają także sugestie studentów. Zajęcia są prowadzone metodą projektową. Studenci rozwiązują na nich realne problemy gospodarcze i społeczne. Wypracowują projekty, które nie trafiają do szuflad wykładowców, ale są wdrażane w firmach, samorządach czy organizacjach społecznych. Zamiast klasycznych ćwiczeń akademickich studenci otrzymują ćwiczenia warsztatowe. Rola studentów nie ogranicza się tu tylko do uczestnictwa w zajęciach i zaliczania egzaminów. Praca w grupach, codzienne wyzwania i kreatywne podejście rozwijają relacje. „Studenci stają się dla siebie inspiracją, wzajemnie się wspierają. Współpracują między kierunkami, organizują eventy, realizują projekty. Wymiana poglądów prowadzi do najciekawszych rozwiązań. To unikalna społeczność akademicka” – mówi Oliwia Bednarczyk, studentka II roku dziennikarstwa.

Studenci podczas zajęć z kosmetologii

Miejsce z potencjałem
Wybierając uczelnię, warto też sprawdzić zaplecze dydaktyczne, pozwalające realizować zajęcia praktyczne. To ważne, czy będziemy mieć do dyspozycji odpowiedni sprzęt i infrastrukturę, by rozwijać swoje umiejętności. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi dysponuje kilkoma budynkami dydaktycznymi (zrewitalizowane łódzkie fabryki). Znajdują się one w samym centrum Łodzi, pięć minut pieszo od Dworca Fabrycznego, co pozwala studentom na sprawny dojazd. Uczelnia ma także własne studio filmowo-telewizyjne Arterion, Centrum Symulacji Medycznej (wyposażone w zaawansowane technologicznie symulatory pacjenta), profesjonalną pracownię kosmetologiczną oraz sale baletowe.

Unikalność
Myśląc o wyborze szkoły, sprawdzajmy także, czy oferuje ona swoje własne autorskie rozwiązania, czy wypracowała metody, dzięki którym łatwiej będzie odnieść życiowy sukces. AHE w Łodzi w tym obszarze zdecydowanie ma się czym pochwalić. Akademia od samego początku stawiała na wolność w edukacji i rozwijanie kreatywności. Tym, co zdecydowanie wyróżnia AHE, są bezpłatne zajęcia w ramach Technologii Kreatywności. To zestaw 6 warsztatów, podczas których wszyscy studenci uczą się nowych rozwiązań. Pozwala im to budować swoją sprawczość i podmiotowość. Dzięki temu są przygotowani do osiągania ponadprzeciętnych wyników i bycia liderami na rynku pracy. Rozwiązania, które są prezentowane podczas zajęć z Technologii Kreatywności, znajdują również zastosowanie w codziennym życiu uczelni i w jej rozwoju.

Zajęcia z Technologii i kreatywności

Uczelnia i partnerzy
Otwartość uczelni i jej współpraca z otoczeniem jest kolejnym ważnym punktem do sprawdzenia przed podjęciem decyzji o wyborze studiów. Na programy, według których uczą się studenci Akademii, duży wpływ mają partnerzy technologiczni. Jest to ponad 100 specjalistycznych firm z różnych dziedzin przypisanych do poszczególnych kierunków. „Mają oni wpływ na proces kształcenia, ale także dają studentom dostęp do najnowszych technologii i możliwość odbywania zajęć w swoich siedzibach” – mówi Monika Karolczak, pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem. Wiedzę i praktykę uzupełniają także zapraszani goście, eksperci, którzy prowadzą specjalne zajęcia, konferencje i warsztaty.

By dowiedzieć się więcej, wejdź na www.ahe.lodz.pl i wybierz kierunek dla siebie.

 

Czy wiesz, że…

AHE w Łodzi to pierwsza uczelnia w Polsce, która zaczęła kształcić on-line – było to 20 lat temu. Studenci AHE w trakcie pandemii nie mieli problemów z nauką zdalną. Studenci korzystają z platformy – Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, przez który w elastyczny sposób można studiować aż 24 kierunki. Możesz dowiedzieć się więcej na www.puw.pl.

Studenci dziennikarstwa w studiu filmowo-telewizyjnym

Szeroka oferta akademii

W AHE możesz studiować:

  • dziennie,
  • zaocznie,
  • on-line.
 

W ofercie są:

  • studia I stopnia,
  • studia II stopnia,
  • jednolite studia magisterskie.
 

AHE oferuje także ponad 100 kierunków studiów podyplomowych. Dlatego jest doskonałym miejscem, w którym można podnosić kwalifikacje przez cały czas. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, wejdź na www.ckp-lodz.pl.

 

Sandra Wysocka / Materiał partnera 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy