reklama

Kredyt konsolidacyjny - według jakich zasad działa?

Opublikowano:
Autor:

Kredyt konsolidacyjny - według jakich zasad działa? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościKredyty z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i coraz chętniej po nie sięgamy zarówno po te których udzielają nam banki jak i po te których udzielają inne instytucje pozabankowe. Niestety często też z czasem przychodzi problem ze spłatą tych zadłużeń. Wówczas jedynym rozsądnym rozwiązaniem okazuje się kredyt konsolidacyjny który łączy w jeden wszystkie inne kredyt. To rozwiązanie jest przeznaczone zarówno dla osób posiadających problemy ze spłatą zaciągniętych zadłużeń jak i dla tych które zapominają o terminowej spłacie gdyż zazwyczaj każda rata płatna jest w innym terminie.

Kredyty z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i coraz chętniej po nie sięgamy zarówno po te których udzielają nam banki jak i po te których udzielają inne instytucje pozabankowe. Niestety często też z czasem przychodzi problem ze spłatą tych zadłużeń. Wówczas jedynym rozsądnym rozwiązaniem okazuje się kredyt konsolidacyjny który łączy w jeden wszystkie inne kredyt. To rozwiązanie jest przeznaczone zarówno dla osób posiadających problemy ze spłatą zaciągniętych zadłużeń jak i dla tych które zapominają o terminowej spłacie gdyż zazwyczaj każda rata płatna jest w innym terminie.

Kredyt konsolidacyjny to typ kredytu, na mocy którego jeden bank łączy w jeden kredyt kilka zobowiązań finansowych klienta. Tym samym następuje podpisanie nowej umowy. Ponieważ kredyt jest wyższy, także i okres spłaty się wydłuża. A zatem miesięczne raty są niższe niż suma rat miesięcznych kilku kredytów branych pod uwagę. To ogromny plus, ponieważ łatwiej jest spłacić takie zobowiązanie z niższą ratą niż to wyższe. Z drugiej jednak strony ostatecznie trzeba zapłacić więcej, ponieważ taki kredyt jest spłacany przez większą ilość czasu. Często z dwunastu rat może zrobić się nawet dwadzieścia cztery. Dłuższy okres kredytowania oznacza ostatecznie stratę dla nas, ale jest to świadomy wybór, gdyż zdecydowanie lepiej spłacać pożyczki dłużej, niż w ogóle nie móc ich spłacać z uwagi na trudną sytuację finansową. Podobnie podchodzą do tej kwestii banki, też wolą otrzymać mniejszą ratę niż nie otrzymać jej wcale.

Należy jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny nie jest udzielany każdemu, kto się o niego ubiega. Bank sprawdza - jak zawsze - możliwości kredytowe klienta, przede wszystkim weryfikuje jego historię kredytową i zdolność kredytową, a dopiero wówczas podejmuje ostateczną decyzję. Zwykle jest ona pozytywna, ale zdarzają się decyzje odmowne. Czasami nie można też przejąć całego zobowiązania, gdyż jest to obarczone zbyt dużym ryzykiem. Bank jednak może złączyć w jeden kredyt kilka innych zobowiązań klienta, bez względu na to w jakim banku zostały zaciągnięte te zadłużenia. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję powinniśmy porównać ze sobą kilka różnych ofert i wybrać tę która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE