Jak wygląda rynek pracy w Bełchatowie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wygląda rynek pracy w Bełchatowie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zgodnie z obecnie panującym stereotypem najłatwiej zdobyć atrakcyjną pracę w największych aglomeracjach miejskich. Taki stan nie oznacza jednak, że mniejsze miasta nie są dobrymi miejscami, jeśli chodzi o rynek pracy. Wręcz przeciwnie – jak pokazuje przykład Bełchatowa, także w nieco mniejszych miejscowościach można znaleźć ciekawe propozycje. Wystarczy jedynie posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz chęci do działania.

Praca w Bełchatowie – jak szukać zatrudnienia?

W jaki sposób szukać zatrudnienia na rynku pracy w Bełchatowie? Metody szukania zatrudnienia nie różnią się znacząco od metod stosowanych w innych częściach Polski. Osoby poszukujące pracy na terenie Bełchatowa korzystają zazwyczaj z takich metod jak między innymi:

  • osobiste wizyty w potencjalnych miejscach zatrudnienia (warto wówczas zabrać ze sobą CV oraz list motywacyjny… a także zrobić dobre pierwsze wrażenie),
  • strony internetowe z ogłoszeniami pracy – przykładem jest tu strona internetowa https://www.aplikuj.pl/praca/belchatow,
  • rejestracja w urzędzie pracy.

Kopalnia Bełchatów, czyli wizytówka miasta

Nie ulega wątpliwościom, że do największych pracodawców na terenie tego miasta należą takie podmioty jak:

  • Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów”,
  • Elektrownia Bełchatów.

Przedsiębiorstwa te uczyniły z Bełchatowa jedno z największych centrów paliwowo-energetycznych w całej Polsce.

Miejsca te to świetny sposób na stabilną, rozwojową karierę zawodową dla inżynierów, ale także informatyków, księgowych, controllingowców czy wykwalifikowanych pracowników fizycznych.

Jakie są inne ciekawe miejsca pracy w Bełchatowie?

Kopalnia oraz elektrownia to bardzo ważne, ale nie jedyne przedsiębiorstwa, które dynamicznie się rozwijają i oferują stabilne warunki zatrudnienia w Bełchatowie. Do cenionych pracodawców należy także Tosen (przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją podzespołów do sprzętu RTV). Zatrudnienie mogą znaleźć tu przede wszystkim operatorzy produkcyjni, ale także analitycy finansowi oraz inżynierowie zarządzania produkcją.

Z kolei gastronomia (restauracje McDonald’s, KFC, ale także lokalne restauracje) i sklepy to dobre miejsce na początek kariery zawodowej dla studentów Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie. Choć pozornie te miejsca pracy nie są związane z kierunkami studiów wspomnianej uczelni wyższej, to jednak tego typu zatrudnienie pozwoli m.in. na rozwój kompetencji miękkich oraz interpersonalnych – są one niezwykle na współczesnym rynku pracy.

Pracownicy biurowi i finansowi powinni z kolei szukać pracy w organach administracji samorządowej (na przykład w Urzędzie Miasta) oraz lokalnych biurach rachunkowych.

Praca nie tylko w Bełchatowie

Warto przy tym pamiętać, że brak odpowiedniego zatrudnienia na terenie Bełchatowa nie musi być wcale powodem do rozpaczy czy choćby niepokoju. Rynek pracy w dwudziestym pierwszym wymaga mobilności. Wbrew pozorom, pandemia koronawirusa niewiele zmieniła w tym zakresie. Można szukać zatrudnienia także w pobliskich miejscowościach, w tym na przykład stolicy.

Jeśli z kolei nie lubisz wielkomiejskiego klimatu, możesz rozejrzeć się także za ofertami pracy z mniejszych miejscowości – ciekawą propozycją tego typu jest Piotrków Trybunalski (aktualne propozycje zatrudnienia można znaleźć na przykład na następującej stronie internetowej: https://www.aplikuj.pl/praca/piotrkow-trybunalski). Powodzenia!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE