Reklama

Jak wybrać idealny szablon CV?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak wybrać idealny szablon CV? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Poszukiwanie pracy to zawsze pewne wyzwanie. Aby zwiększyć swoje szanse na wymarzone zatrudnienie i karierę, warto zadbać o wygląd i zawartość CV.

 

To właśnie dzięki odpowiednio opisanemu życiorysowi, można zainteresować potencjalnego pracodawcę. Jak wybrać idealne szablony CV? Czy darmowe kreatory są warte uwagi? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej.

Darmowe kreatory - czy warto z nich korzystać?

Internet to potężne narzędzie, które daje wiele możliwości. Jedną z nich są darmowe kreatory CV i strony, które umożliwiają skorzystanie z bezpłatnych szablonów. Czy warto z nich korzystać? Zdecydowanie tak. Darmowy szablon CV nie musi być gorszy od płatnych wersji. Nie warto więc przepłacać, jeśli efekt może być równie satysfakcjonujący. Warto natomiast znaleźć stronę, która oferuje darmowe szablony CV dobrej jakości. Co powinna oferować taka strona? Oto kilka podstawowych, najważniejszych aspektów:

 • Duży wybór - cv należy przygotować w taki sposób, aby potencjalny pracodawca pomyślał, że jesteś wprost idealnym kandydatem na oferowane przez niego stanowisko. Wygląd i zawartość cv ma tutaj ogromne znaczenie. W zależności od stanowiska, miejsca pracy, wymagań pracodawcy i innych ważnych kwestii, cv będzie wyglądało nieco inaczej. Aby wybrać te odpowiednie, warto skorzystać ze strony, która posiada pokaźną bazę darmowych szablonów.

 • Dopracowane szablony - powinno być w nich miejsce na wszystkie ważne informacje. Niekompletne cv może skutecznie zmniejszyć Twoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

 • Gotowe formułki RODO - nie każdy szablon taką posiada, a jest ona bardzo ważna. Bez odpowiedniej formułki, potencjalny pracodawca nie może wykorzystać Twojego cv w celach rekrutacyjnych. Jeśli więc korzystasz z gotowych szablonów, upewnij się, że posiadają one przygotowaną formułkę lub przynajmniej wolne miejsce, w którym będzie można ją umieścić.

 • Brak ukrytych opłat - warto korzystać jedynie z zaufanych stron, aby uniknąć rozczarowania. Przed pobraniem szablonu upewnij się, że nie ma ryzyka ukrytych opłat.

 • Darmowy szablon cv może więc być równie dobrze przygotowany jak płatne propozycje. Najważniejsze jest to, aby przemyśleć co warto umieścić w życiorysie i co może zainteresować potencjalnego pracodawcę. Pamiętaj, aby w cv umieszczać jedynie prawidłowe informacje.

   

  Nie bój się kolorów

  Cv powinno być przygotowane w sposób, który nie będzie przytłaczał. Całość powinna wyglądać estetycznie, przejrzyście. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wyróżnić się z tłumu. Tradycyjny życiorys jest czarno biały, zawiera podstawowe i suche informacje. Jeśli chcesz, aby Twoje cv pozostało zauważone, zadbaj o jego wygląd. Warto użyć koloru, dodać ramkę, wspomnieć o niebanalnych pasjach, które być może dla rekrutera okażą się czymś, co może przydać się podczas pracy. Szablon cv powinien być schludny, może zawierać niebanalne kolory takie jak granat czy zieleń. Cv w kolorze może zadziałać na Twoją korzyść, na pewno niejeden rekruter zainteresuje się życiorysem, który wygląda inaczej niż standardowe. Warto jednak pamiętać, że kolor ma być jedynie akcentem. Tło powinno być białe, dzięki czemu cv będzie czytelne i estetyczne. Aby stworzyć dobre cv, trzeba poświecić trochę czasu i wypróbować kilka wariantów. Czasami mała zmiana ma duży wpływ na efekt końcowy. Jeśli więc chcesz stworzyć interesujące i dobrze dopracowane cv, poświęć na to chwilę i nie bój się próbować różnych wariantów.

   

  Fantazyjna czcionka i cv na dwie strony

  Ile ludzi na świecie, tyle pomysłów na cv. Niektórzy są tak odważni, że decydują się na zastosowanie fantazyjnej czcionki. Jeśli Ty również wpadłeś na ten pomysł, najlepiej będzie go porzucić. Cv nie powinno być banalne i nudne, ale nie może być również nieczytelne i nieprofesjonalne. Fantazyjna czcionka w tym przypadku to zdecydowanie zły pomysł. Najlepszym wyborem będzie czcionka tradycyjna w kolorze czarnym. Poza fantazyjną czcionką, coraz więcej osób decyduje się na stosowanie niebanalnych rozwiązań, takich jak opisywanie poziomu zaawansowania za pomocą kropek. Jeśli na przykład znajomość języka angielskiego jest na dobrym poziomie, wprowadzają pięć kropek wśród których są trzy zamalowane. Z pewnością jest to dosyć oryginalny pomysł, ale nie zawsze dobrze odbierany. Można bowiem spotkać się z opinią pracodawców, iż taki opis jest niezbyt czytelny. Jeśli więc chodzi o znajomość języków, warto zastosować tradycyjne oznaczenie, czyli na przykład B2.

   

  Nie bój się cv na więcej niż jedną stronę

  Chociaż najczęściej można trafić na jednostronny szablon cv, dostępne są również takie na większą ilość stron. Jeśli uważasz, że jedna strona to za mało na przedstawienie Twojego wykształcenia, umiejętności i doświadczenia, nie bój się wykonać cv na więcej niż jedną stronę. Pamiętaj jednak, aby unikać przesady, nie umieszczaj również w cv informacji, których potencjalny pracodawca nie musi znać. Cv na dwie strony to nic złego, o ile jest ciekawe, zawiera najważniejsze informacje, które mogą zainteresować potencjalnego pracodawcę. 

   

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE